anadolu yakası escort

Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

17 Eksili Artılı Yıla Sığanlar-Sığmayanlar

17 Eksili Artılı Yıla Sığanlar-Sığmayanlar
578
10 Nisan 2019 - 18:39

Siyaset anlaşılmayan bir olgu olmamakla beraber, siyasetçilerin anlaşılamama sorunu olabiliyor: Bu sorun büyüdükçe tasfiye yakınlaşıyor ve süreç hızlanıyor. Kaçınılmaz SON bellidir.

20. YY. ın ilk yarısının patronu İngiltere idi. İkinci yarısının patronu 1971 büyük tökezlenmeye rağmen ABD dir: Ancak 21. YY. ise Çin’e ait olacağı saklanamaz çıplaklığa erişti. Çin dendiğinde akla sürekli AFYON SAVAŞLARI ile birlikte en acımasız sermaye birikimi ve maalesef BİRLEŞİK KRALLIK İNGİLİZ YÜKSEK DEVLET ZEKASI gelir: İngilizlerin tüm stratejik aklı AĞAÇ KURDU olmak üzerine kurgulanır: Veri bünyeye girer ve etkiler: Girmek-etkilemek…

ABD Yönetimi içindeki İngiltere, dünyanın ağırlık merkezini değiştiriyor sanki… Bir kaç sebep sıralanabilir: İlki Amerikan Doları’nın hafifliği: 1971 sonrası Almanya ve Japonya’ya atılan kazık (ABD’nin Dolar-Altın standardını terk etmek zorunda kalarak) dünya ekonomisini Dolar’a boğmasıdır.

Bu DOLAR-Zaafı kontrproduktif olarak ilk önce ABD’yi en keskin şekliyle vurdu 2007 de ! Ve gerisi geldi…2008 de ABD’de kamudan günde 3 öğün yemek kuponu talep eden insan sayısı 26 milyon iken, bu sayı 2013 te 48 milyona çıktı. Yeni krizi çok yakında göreceğiz, dolayısıyla bu istatistiki verinin devamı da belirecektir. Şikago Çocukları olarak adlandırılan yeni nesil parasalcı iktisat önce Pinoşet’in Şilisi’ni iflas ettirdi, sonra da K. Evren’nin Türkiyesi’nin bugünlere gelişini sağladı:

12 Eylül Askeri Darbesi ülkemizi borçlandırarak parasalcı iktisatın yanlışlarına sürüklemek ve toplum ahlakını zedelemek sonucunu doğurdu. 2001 Krizi bu ülke ekonomisine iç destekli dış para çekme operasyonu ve dış politikasına el uzatma amacı gütmekteydi. Özellikle Ecevit Başbakanlığında ki son hükümet bölge merkezli politikaları nedeni ile tasfiye edilmeliydi. Nitekim bu gerçekleşti: Öyle ki, askerlerimizin başına çuval geçirilme hadisesi ve onursuzluğuna içerden verilen cevap : “ne Notası müzik notası mı” şeklinde tezahür edince, 2001 krizinin anlamı ve iç politikaya yansıması gayet net anlaşılmış oldu. Bugünlere gelinirken 1 trilyon Dolar sıcak parayı betona gömen zihniyet, tek bir fabrika kurmadan, halkın mallarını ona buna peşkeş çekti, şeklindeki yorumu hem Saadet ve hem de ahlakını henüz kaybetmemiş AKP çevrelerinde de genel kabul görmekte.

Bu zaaflı durum bizi İran’ı koruyamama noktasına götürür de , İran’da bir radikal dönüşüm yaşanırsa, Türkiye buna dayanamaz. Neden ? Suriye-İran-Türkiye üçgeninin ortak zaaflarından türetilecek bir KÜRDİSTAN Devleti, bu bölgenin HUZURUNUN sonu olur: Zamanla Rusya’nın da !

1979 İran (palavra) İslam Devrimi sonrası durum , terör olayları ile boğuşturulan Türkiye’yi askeri darbeye savurdu. Şimdilerde kaşınan İran askeri Darbesi gerçekleşirse, Türkiye bu kargaşada nerede konumlanacak, konumlandırılacak ?

TAVSİYE VE MECBURİYET ŞUDUR:

İran’da olası askeri darbeyi engellemeliyiz.

Fidan Hakan’ın ev ödevi budur ! Bunu başarırsa bir sonraki Cumhurreis kendisidir ve ona helaldir !

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com