Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Ahilik Haftası Pandemi Tedbirleriyle Başladı

Ahilik Haftası Pandemi Tedbirleriyle Başladı
611
14 Eylül 2020 - 16:59

33. Ahilik Haftası Kırşehir Ahi Evran-ı Veli Külliyesinde yapılan dua ile başladı.

Esnaf Sanatkarlar ve Kooparatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Erkan konuşmasında, “Ahilik, sadece ticareti değil hayatın her alanı Ahiliğin her alanında değerlere önem vererek yaşamış Ahileri rahmetle anıyorum. Kardeşlik, cömertlik anlamlarına gelen Ahiliğin temelini Pir Ahi Evran’ın ifadesiyle ‘İnsana verilen değer’ oluşturur. Ahiler insanların en şereflisidir mesajını fedakarlık, erdem ve fazilet olarak yaşamıştır” dedi.

 

 

 Ahi Evran Külliyesine gelerek pandemi kurallarına uygun şekilde dua etti.

Duanın ardından misafirlerden bir bölümü kapıda bekletilen görevlilerin kolonya dezenfektan ve maske sunmalarıyla külliye içerisine alındı.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde ise haftanın açılış programı düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

Nevşehir

Nevşehir Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı ve Birlik Başkan Vekili Cengiz Taşhan’ ın katılımıyla Nevşehir Esnaf Odaları Birliği Çelenğinin Atatürk Anıtına konulmasıyla başlayan etkinlikler, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel akabinde Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ nın heyetçe ziyaretiyle devam etti.

 

Çankırı

Atatürk Anıtı’na Çankırı Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz ve Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali Yaranbaşı çelenk sunuldu. Çankırı İlin ahisi mobilyacı esnaflarından Halit Harput, ilin kalfası kuaför esnaflarından Hüseyin Yılmaz ve ilin çırağı da otomotiv esnaflarından İsmail Kara olarak belirlendi ve ödüllendirildi.

 

 

Karaman

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’a Ahi babası kaftanı ve ahilik nasihati yazılı ferman hediye etti.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
İdam Raporu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RTÜK’ten Suç Duyurusu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korkutan Deprem Tahmini
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mevsim normallerine dönüyoruz
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gazilerle görüştü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ayvalık’ta korkutan yangın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com