anadolu yakası escort

Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Ahilik Hizmet Ödülü Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’a

Ahilik Hizmet Ödülü Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’a
6.061
18 Eylül 2020 - 18:52

Halk Bank Genel  Müdürü Osman Arslan şed kuşanarak  Ahilik Hizmet Ödülü aldı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan  birlikte Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın şed kuşağını bağladı.

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Ahilik Hizmet Ödülünü Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın elinden aldı.

 

Pekcan Kapanış Konuşması Yaptı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ” Ticaret Bakanlığı olarak esnafa en etkin hizmeti sunmak için gayret içerisindeyiz. Esnafın pandemi sürecinde mali durumlarının düzeltilmesi açısından tüm birimler seferber edildi. Devletimiz ve hükümetimiz bu olağanüstü süreçte esnafın yanında olmaya devam etti. Ülkemizin refahı ve kalkınması adına hep birlikte gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Ahilik Anadolu’nun kalıcı yurt haline getirilmesinde etkili olmuştur. Ahilik birimleri Türk İslam medeniyetinin toplumda en güzel şekilde tatbik edilmesini gerçekleştirmişlerdir” diye konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan konuşmasına şöyle devam etti:

“Ahilik; hakkaniyeti ve kanaatkar olmayı öğretmiştir. Ülkemizde sosyal hayat ve refah toplumunun temellerini ahilik teşkilatları atmıştır diyebiliriz. Bu günkü uluslararası ortamda dünya başka sorunlarla uğraşırken Türkiye, tüm kritik alanlarda kendi bildiği doğruları savunarak milletinden aldığı güçle kendi kaderini kendi tayin eden ülke olduğunu göstermektedir. Bugün bize düşen ahiliğin gereğini yapmak ve kardeşliğimizi yüceltmektir. İş dünyasının sorunları ile istişare halinde çözüm önerilerini de görüşüyoruz.

15 Temmuz Gazisi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan’a Ahilik törenlerinde büyük ilgi gördü.

Türkiye Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ve Kırşehir Valimiz İbrahim Akın, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan   birlikte Halk Bankasının Kırşehir’de hizmete girecek olan yeni şubesinin açılış törenine katıldık.

 

Kırşehir’de yapılan 33. Ahilik Haftası kutlamaları sona erdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com