Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Başkanlar Zehir Zemberek

Hak İş başkanlar kurulunda Liman İş Başkanı Önder Avcı ilk konuşmayı sert bir üslupla başlattı. Direkt olarak  Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız’ı hedef alan Avcı’nın”Bana bundan sonra yazı falan göndermeyin. Niye gönderiyorsun kardeşim ? Terör örgütü ile iltisaklı bir işçinin tekrar işe alınması ile ilgili resmi yazı yazıyorsunuz. Sonra diyorsunuz ki “almadı Biz Hak İş yönetimi olarak işe girmesini sağlamaya çaba gösterdik”.O zaman işi siz bulun. Bana bir daha yazı falan göndermeyin” diye konuştuğu belirtildi.

Öte yandan Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ” Tüzüğü  bugüne kadar göndermedik. Osman Yıldız Bey ile istişare yaptık. Değişiklik olacağı düşüncesi ile tüzüğümüzü kimseye göndermedik ” dedi. Gelen bu itiraf karşısında Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan’ın çok şaşırdığı öne sürüldü. 

Başkanlar Zehir Zemberek
14.774
10 Eylül 2019 - 19:35

Hak-iş Konfederasyonu başkanlar kurulunda alınan daha “sendika başkanlarıyla etkin iletişim” kararına zorlu olduğu kadar tartışmalı bir başlangıç yaptı. Tartışmalı geçen başkanlar kurulunda Hak-İş yönetiminin bir skandala daha imza attı ortaya çıktı. Hak İş yönetimi 14 genel kurulda değişen tüzüğü bugüne kadar hiçbir üye sendika başkanına göndermedi.

Avcı, Terör  Örgütü Üyesini İşe Almam

Önceki gün toplanan Hak İş başkanlar kurulunda Liman İş Başkanı Önder Avcı ilk konuşmayı sert bir üslupla başlattı. Direkt olarak  Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız’ı hedef alan Avcı’nın”Bana bundan sonra yazı falan göndermeyin. Niye gönderiyorsun kardeşim ? Terör örgütü ile iltisaklı bir işçinin tekrar işe alınması ile ilgili resmi yazı yazıyorsunuz. Sonra diyorsunuz ki “almadı Biz Hak İş yönetimi olarak işe girmesini sağlamaya çaba gösterdik”.O zaman işi siz bulun. Bana bir daha yazı falan göndermeyin” diye konuştuğu belirtildi. Konuşmasının bir yerinde ayağa kalkarak Sendika Başkanlarının oturduğu masanın önüne kadar gelen Önder Avcı eleştirilerini burada da söndürdü. Avcı’nın bu sözlerine Hak İş Başkanı Arslan’dan “Hak-İş yönetimini hizaya getirmeye mi  çalışıyorsun?” diye çıkıştı.  Bu sözlere Osman Yıldız “:Bir genel başkan yardımcısıyla konuşurken herkes haddini bilmeli” diyerek katıldı.  Bu sözlerden sonra  salondan çıkan Önder Avcı’nın yokluğunda Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay ” Sayın Yıldız daha önce genel sekreter din hiç böyle konuşmuyordun. Genel Başkan Yardımcısı olduktan sonra ne değişti?” dedi.

Genel Başkan ‘Hile’ Yapıyor

Öz Orman İş Başkanı Settar Aslan ise konuşmasında direkt olarak Hak İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan’ı hedef aldı. Hilecilik suçlamasında bulunan Arslan “Bu tartışmaların Hak-İş başkanının tavrından kaynaklandığını acilen bu durumun düzeltilmesi gerektiğini” söyledi.

Başkanlara Tüzük Göndermedik

Öz Finans İş Başkanı Ahmet Eroğlu ise Liman İş başkanı Önder Avcı’nın söze başlarken sert üslubun yanlış ancak içeriğinin doğru olduğunu belirtti.  Başkanlar Kurulu üyelerinin şimdiye kadar tüzükten haberi olmadığını,tüzük ile ilgili yapılacak tasarruflardan da bilgi sahibi olmadıklarını belirten Eroğlu’nun bu sözlerini Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz doğrulayarak “Bugüne kadar sendika başkalarına tüzük göndermediklerini ifade etti. Sendika Başkanlarının gündeme getirdiği şikayet üzerine Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ” Tüzüğü  bugüne kadar göndermedik. Osman Yıldız Bey ile istişare yaptık. Değişiklik olacağı düşüncesi ile tüzüğümüzü kimseye göndermedik ” dedi. Gelen bu itiraf karşısında Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan’ın çok şaşırdığı öne sürüldü. Başkanlar kurulunda iletişimin etkin hale getirilmek istendiğini belirten Eroğlu, etkin iletişimin en başta yapılan faaliyetler ve çalışmaları konusunda Başkanlık Divanınca Sendika Başkanlarına yapılması  gerektiğini söylediği öğrenildi.

Arslan Sendika Başkanlarını Ziyaret Edecek

Hak İş yönetimi yakın zamanda sendika başkanlarını birer birer ziyaret edeceklerini ve tüzüğe bağlı  aralarında harcırah yönetmeliği dış temsilcilikler açma yönetmeliğinde bulundu beş yönetmelik konusunda bilgi verileceğini kaydedildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com