Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Erdoğan’a “yargıda yapay zekâ” brifingi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılan kabinede Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hazırlıkları süren e-duruşma ve yargıda yapay zekâ konusunda kapsamlı bir brifing verdi.

Erdoğan’a “yargıda yapay zekâ” brifingi
1.538
09 Eylül 2020 - 8:58

Gül’ün sunumunda “Uyuşmazlığa uygulanacak mevzuatın tespit edilmesinde yapay zekâ uygulamaları geliştirilmektedir” ifadesi yer aldı.

E-duruşmanın getireceği avantajlar sunumda şöyle sıralandı: “E- duruşma uygulaması öncelikle avukatlar tarafından kullanılacak ve uygulama süreç içerisinde taraf, tanık ve bilirkişileri de kapsayacaktır. E-duruşma avukatın talebine ve hakimin kabulüne bağlıdır. Talebin kabulü halinde E-duruşma, duruşma saatinde canlı videokonferans yöntemiyle yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın adliyeye gitmeden hizmet alması sağlanarak adliyelerin yoğunluğu azaltılacaktır. Bakanlık bünyesinde görevi sadece yapay zekâ konusunda çalışmalar yapmak olan bir şube kurulmuştur. Mevcut sistemlerde iş yükünün hafifletilmesi hedeflenmektedir.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com