anadolu yakası escort

Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Esnafın Kredi Taksitleri 1 Yıl Ertelenmeli

Esnafın Kredi Taksitleri 1 Yıl Ertelenmeli
753
21 Kasım 2020 - 1:04

S.S. Tokat Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydogan, Esnaf ve Sanatkârın kullanmış olduğu tüm kredilerde erteleme ve öteleme istedi. Aydoğan “Esnaf ve Sanatkârın kullanmış olduğu tüm kredilerdeimkânı olanlar ödesin, Ödeme imkânı olmayanların kendi talepleri doğrultusunda hiç değilse bir yıla kadar kredi taksitlerininötelenmelidir. Mümkünse bu öteleme geriye kalan taksitlerin üzerine yayılma şeklinde değil kredinin bitiş tarihi itibarı ile normal ödeme periyodunda Ödeme imkânı sağlanmalıdır.” diye konuştu.

Tokat Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydogan www.tokathaber com.tr’ye yaptığı açıklamada  şu öneride bulundu:

“Evini geçindirmek gündelik ihtiyaçlarını temin etmek derdinde olan esnaf ve sanatkâr en azından bir de kredi taksitini nasıl ödeyeceğim düşüncesinden kurtarılmalıdır. Ayrıca, Gün Kazanıp Gün Harcayan küçük esnaf ve sanatkârımızın ihtiyacı olanlarına aylık belli bir nakdi destek sağlanmalı ve bu kitlenin kira, elektrik, su, doğalgaz, ödemelerine yardımcı olunmalıdır. Özellikle Kamu kurumları kiracısı olan esnaflara bu anlamda ödeme kolaylığı sağlamalı, ayrıca özel mülk sahipleride özellikle küçük esnafa kiraladıkları iş yerlerinin kiralarında bir iyileştirme işler normale dönene kadar erteleme veya kiraların hiç değilse bir kısmından feragat ederek kiracılarına destek olmalıdır.”

Aydoğan açıklamasına şöyle devam etti:

“Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını malum olduğu üzere ülkemizde de en çok da sabit bir geliri olmayan esnaf sanatkârımızda ekonomik olarak olumsuz etkisini göstermektedir. Esnaf ve Sanatkâr camiası olarak tüm iş kollarında bu süreçten olumsuz etkilendik. Daha önceki dönemde devletimizin esnaf ve sanatkârımıza yaptığı bir takım destekler için Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, ekonomi yönetimine, Sayın Bakanımıza, Halk Bankası Yetkililerine ve emekleri geçen Genel başkanımıza teşekkür ediyoruz bununla beraber bu yeni tedbirler çerçevesinde salgının başladığı günden buyana çalışamaz hale gelmiş özellikle belli bazı sektörlerdeki esnaf ve sanatkârımız kullanmış olduğu kredilerin geri ödemelerinde ciddi güçlükler yaşamaktadır. Bu anlamda özellikle hiç çalışamayan başta okul servisleri, servis aracı işletmecileri, kahvehane kıraathane okul kantinleri kafe pastane, paket servis imkânı olmayan restoranlar gibi mesleklerin zora gireceği açıktır.

Hiçbir geliri kalmamış bu kitleye kullandıkları kredilerin bir an önce takibe intikal etmeden ötelenmesi gerekmektedir. Daha önce devletimizin yapmış olduğu Kredi ötelemesinin süresi bitmiş ancak, Salgın bitmediği için Esnaf ve Sanatkârımız ödeme güçlüğü yaşamaktadır. Esnaf ve Sanatkârın kullanmış olduğu tüm kredilerde imkânı olanlar ödesin, Ödeme imkânı olmayanların kendi talepleri doğrultusunda hiç değilse bir yıla kadar kredi taksitlerinin ötelenmelidir.
Mümkünse bu öteleme geriye kalan taksitlerin üzerine yayılma şeklinde değil kredinin bitiş tarihi itibarı ile normal ödeme periyodunda Ödeme imkânı sağlanmalıdır.
Her zaman Devletinin yanında olmuş bu fedakâr kitle kendi maişetini kazanmış etrafına faydalı olmuş hem kendini istihdam etmiş hem de yanında çalıştırdığı insanlar la istihdama katkıda bulunmuş devletine yük olmamış bilakis yük almış esnaf ve sanatkâr bu dönemde her zaman hizmetinde olduğumuz Devletimizden esnaf ve sanatkârımız adına bu destekleri beklemektedir.

Hiç şüphesiz devletimiz güçlüdür her müşkülünde ihtiyaç duyanların yanında olmuştur bir milli dayanışma ruhuyla Devlet Millet kenetlenerek bunuda aşacağız. Bu günlerde geride kakacak milletimizden özellikle bu dönemde alışverişlerinde işleri daralan küçük esnaflarımızı tercih etmeleri zor günlerde milletçe nasıl kaynaştığımızın bir birimizin derdiyle hemhal olduğunuzun da müşahhas bir göstergesi olacaktı”

marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com