Alanya Haberleri

Alanya Haberleri

Turizmde her türlü alternatif masada: Açığı Avrupa ülkelerinden kapatılacak

Her yıl Rusya’dan önemli bir turist yoğunluğu ağırlayan Alanya’da Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, turizmde yeni sezon öncesi gelişmeleri Yeni Şafak’a anlattı

Esnaf dolandırıcıyı böyle yakaladı

Antalya’nın Alanya ilçesinde turistlere malzeme satma bahanesiyle esnafları hayali ofisine götüren ve komisyon parası alarak ortalıktan kaybolan dolandırıcılık şüphelisi, günlerce nöbet tutan esnaf tarafından yakalandı. Kaçmaması çin elleri ve ayakları elektrik kablosuyla bağlanıp jandarmaya teslim edilen şüphelinin birçok esnafı aynı yöntemle dolandırdığı ileri sürüldü. Şüpheliyi yakalayan Gaffur Uzun, "6 gündür işi gücü bıraktık, bu adamı yakalamaya çalıştık" dedi.

Erdoğan'ın söz verdiği traktörler geldi

Manavgat'ta orman yangınlarında 9'uncu güne girildi. Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya sınırlarında 15 farklı noktada yangını söndürme çalışmaları, gece gündüz devam ediyor. Afette traktörü yanan Mithat Akça, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla gönderilen yeni traktörüne kavuştu. Akça, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan köyümüzü kontrole geldiğinde bize traktörümüzü yenileyeceklerine dair söz verdi. Sözünü tuttu. Traktörümüz bugün geldi.'' dedi.

İlk Önce AVM'leri Kapatın

Esnafın darda olduğuna dikkat çeken Yenialp kısıtlama kapsamında yalnızca restoranların kapanmasına tepki göstererek, AVM’lere işaret etti.

Sezon beklenildiği gibi gitmezse esnaf ne yapacağını bilmiyor

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve partililer esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Alanya Esnafı Uzaya Kokoreç Yollayacak

Yemek sektörüyle ilgilenen Alanyalı bir esnafın röportajında ki ekonomi ironisi dikkatleri çekti. Esnaf "2023'te uzaya kokoreç dükkanı açacağım dedi."

Berber ve Kuaföre Emeklik Hakkı

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, erkek berberi ve bayan kuaförlerinin erken emeklilik hakkına sahip olması gerektiğini dile getirdi.

"AVM Açıksa Esnafta Açılsın"

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, Avmlerde kalabalık olabiliyorsa kahvehaneler, hamamlar ve futbol sahalarının açılması gerektiğini söyledi.

100 milyon liralık Alanya Toptancı Hali’nin yüzde 70’i tamam

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Toptancı Hal Kompleksi Projesi inşaatında yüzde 70’lik kısım geçildi. Yaklaşık 100 milyon TL yatırım bedelli projede 159 işyeri yer alacak.

Üzmeyin Artık Esnafımı

Bankalar sicil engeli nedeniyle esnafa kredi vermiyor. 

Esnaftan Ankara'ya talep yağmuru

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, kent esnafının 14 maddelik taleplerini TESK ile ilgili bakanlıklara iletilmek üzere Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere’ye sundu.

Alanya'da Feci Kaza