Anket Haberleri

Anket Haberleri

Bakanlık anketine göre asgari ücrette beklenti 7 bin 845 lira

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; 2023 Yılında Geçerli Olacak Asgari Ücreti Belirleme Çalışmaları Kapsamında başlatılan araştırma sonuçları açıklandı. Açıklamada, ''İşçi ya da işveren olmayan çeşitli mesleklerden vatandaşların oluşturduğu kamuoyunun 2023 yılı asgari ücreti için ortak beklentisi 7 bin 845 lira oldu'' denildi.

Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 70,60 oldu

Piyasa katılımcıları anketinin Ağustos ayına ilişkin sonuçlarına göre cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 69,94 iken, bu anket döneminde yüzde 70,60 oldu.

Ödemeler Dengesi beklentisi açıklandı

Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, cari işlemler hesabının nisanda 3 milyar 390 milyon dolar açık vermesini beklediklerini dile getirdi.

İmalat sanayi kapasite kullanım oranı yüzde 77'nin üzerinde

İmalat sanayisinde faaliyet gösteren 1.761 iş yeri tarafından mart ayı İktisadi Yönelim Anketi'ne verilen yanıtlara göre kapasite kullanım oranı (KKO), martta bir önceki aya göre 0,7 puan artarak yüzde 77,3 seviyesine yükseldi.

Piyasa saat 14.00'e kilitlendi

Merkez Bankası 2022 yılının üçüncü faiz kararını bugün saat 14.00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş Merkez'den çıkacak faiz kararını merakla beklerken yapılan anketlere göre, faiz yüzde 14'te sabit kalacak.

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon beklentisini açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), yayımladığı piyasa katılımcıları anketine göre, dolar ve enflasyon beklentisini açıkladı.

MB anketi: Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 23.85'e yükseldi

Merkez Bankası'nın piyasa katılımcıları anketine göre yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 23,85'e yükseldi. Ankette yıl sonu dolar tahmini 13.77'ye çıktı.

Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AKP Merkezi Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında asgari ücretle ilgili tüm kesimlerin beklentilerinin alındığı ve anket çalışmalarının devam ettiği bilgisini de içeren bir sunum yaptı.

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini açıkladı

TCMB, her ay reel ve özel sektör yetkilileri ile yaptığı Piyasa Katılımcıları Anketi'nin Kasım raporunu açıkladı. Merkezin verilerine göre katılımcıların son ayda enflasyon ve kurda yükseliş faiz de ise düşüş beklentileri dikkat çekti.

Elon Musk'ın anketi sonuçlandı! Tarihi satış gelebilir

Elon Musk elindeki Tesla hisselerinin yüzde 10'unun satıp satmaması gerektiğini Twitter kullanıcılarına sordu ve açtığı anketin sonucuna uyacağını belirtti. Ankete 3.5 milyon kişi katılırken, bunların yüzde 57.9'u Musk'ın hisseleri satması gerektiğini bildirdi. Anketin sonuçlanmasının ardından Musk'tan henüz açıklama gelmedi. Ünlü milyarder sözünü tutarsa 21 milyar dolarlık hisse satacak

Kapasite kullanım oranı açıklandı

Bin 747 iş yeri tarafından ekim ayı İktisadi Yönelim Anketi'ne göre imalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı, ekimde bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak yüzde 78 seviyesine geriledi.

Merkez Bankası ekim ayını pas geçer mi?

Piyasalar, bu hafta Para Politikası Kurulu ve faiz kararına odaklanacak. Anketler ve fiyatlamalar, faiz indiriminin devam edeceğini gösteriyor. Merkez Bankası ekim ayını pas geçer mi?

THY ilk 3’e girdi

Türk Hava Yolları (THY), dünyaca ünlü seyahat dergisi Condé Nast Traveler'ın okuyucuları arasında düzenlenen ankette, küresel havayolu şirketleri arasında ilk 3'e girmeyi başardı.

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi istatisliklerini yayınladı.

THY dünyanın en iyi 10 havayolu arasında

Türk Hava Yolları (THY), Travel + Leisure Dergisi'nin okuyucu oylarıyla gerçekleşen ankette dünyanın en iyi 10 havayolu arasında gösterildi.

Çalışan Suriyelilerin yüzde 93'ü meslek sahibi

Suriyelilerin çalışma hayatına entegrasyonu için AB desteğiyle yaşama geçirilen Mahir Eller Projesi’nin raporu, bu alanda yaşanan sorunları da ortaya koydu.

Enflasyon beklentisi Yüzde 16,30'a Çıktı

Piyasa Katılımcıları Anketi'nde yılsonu TÜFE beklentisi yüzde 15,64'ten yüzde 16,30'a yükseldi.

Dolar/TL Beklentisi 8,95'e Çıktı

Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'nde yılsonu dolar/TL beklentisi 8,71 TL'den 8,95 TL düzeyine geldi. Ankete göre piyasanın yılsonu enflasyon öngörüsü yüzde 13,81'den yüzde 14,46'ya çıktı.

Ankara'da Otobüslerin Yeni Rengi Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 301 yeni otobüsün dış giydirme ve koltuk rengi tasarımları düzenlenen anketle belirlendi. Anketin sonucuna göre yeni otobüslerin rengi kırmızı-beyaz oldu.

Normalleşme İçin Yeni Aşamaya Geçiliyor

Piyasalar 1 Haziran'da kısıtlamalara odaklandı. Yılın ilk çeyreğindeki büyüme rakamları pazartesi günü açıklanacak, aynı hafta mayıs ayı enflasyon ve ihracat rakamları belli olacak.

Hangi Partiler Sınıfta Kaldı ?

Ankete katılanların 2’si ise bu konuda fikri olmadığını beyan ediyor. Fikir beyan edilmeme oranı 4 parti dışında kalanlarda daha çok göze çarpıyor

Esnafın Psikolojisi Bozuldu

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği tarafndan yaptırılan anket, pandemi döneminde esnafın içinde bulunduğu dar boğaza ilişkin çarpıcı veriler ortaya koydu.

İşte Yıl Sonu Dolar Beklentisi

Merkez Bankası Beklenti Anketi mayıs ayı sonuçlarına göre yıl sonu döviz kuru beklentisi 8,71 seviyesine yükseldi. Bir önceki anket döneminde dolar/TL kuru 8,57 düzeyindeydi.

Haklıysan, Mağdursan Ankete Katıl

Güzellik sektörü temsilcileri haklıysa, eğer mağdursan ankete katılarak görüşünü açıkla. Bilim Kurulu, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı,   Cumhurbaşkanlığı, siyasi partiler, Türkiye duysun

Tüketici Güvenmiyor

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından kötü haberler gelmeye devam ediyor.

2,5 Yıl Sonra Bir İlk

Tüketici güveni Ağustos 2018'den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

Uluslararası kuruluştan AK Parti ve MHP'yi şok edecek anket

Bir yılda 100 bin esnaf kepenk kapatırken ekonomik buhran iktidar ortaklarını derinden etkilemişe benziyor. Zira uluslararası kuruluşun anket verilerine göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 17-20, MHP 4-6 bandında.

CHP’nin 17 maddelik destek önerisine esnaftan destek var

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 20 ilde 1000 esnaf ile yapılan anket sonuçlarını paylaştı. CHP’nin 17 maddelik destek önerisine esnaftan destek var

Esnafın Yüzde 86'sı Kira Ödeyemedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın 20 ilde bin esnaf ile yaptığı anket sonuçlarına göre; esnafın yüzde 86’sı kira, fatura, vergi borçlarını ödeyemedi.

Muhasebe verileri karar sürecinde etkin kullanılmıyor

Yapıla bir araştırma, muhasebe bilgi sisteminin ürettiği verileri büyük oranda olumlu olarak kullanıp değerlendiren esnafın bu verileri/raporları karar alma sürecinde etkin şekilde kullanmadığını ortaya koydu.