Bingöl Haberleri

Bingöl Haberleri

Eğitime kar engeli...

Yurt genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı eğitimde aksamalara yol açtı. Gelen son dakika bilgisine göre, Samsun'un 4 ilçesinde, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, Muş'ta ve Bitlis il merkezinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

Restoran ve kafelerde ısıtıcı ücreti tartışması

Artan maliyetleri karşılamak için bazı işletmeler ısıtıcıları ücretli yaptı. Konuya ilişkin açıklama yapan TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, "Kafelerde 1 kahve içip saatlerce oturma dönemi sona eriyor" dedi.

Meteoroloji'den 47 il için sarı kodlu uyarı!

Meteoroloji'den yapılan hava durumu tahminlerine göre; Türkiye yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girerken, birçok bölgede lodos etkili olacak. Marmara, kıyı Ege, Akdeniz bölgelerinde kuvvetli sağanak yağış, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur beklenirken; Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde de kar bekleniyor.

Bingöl'de korkutan deprem!

Bingöl'ün Yayladere ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İşte yoğun kar nedeniyle eğitime ara verilen iller

Yoğun kar yağışı nedeniyle Adıyaman, Bilecik, Elazığ, Bingöl, Kütahya, Konya, Kastamonu, Uşak, Malatya, Bolu ve Burdur'da yarın okulların tatil edildiği duyuruldu.

Devlet desteği ile üretime başladı! Şimdiki hedefi fabrika kurmak

Bingöl'de yaşayan girişimci Elvan Bayram, KOSGEB'den aldığı destekle kurduğu karton bardak üretim merkezinde günde 50 bin bardak üretiyor.

Ülke ekonomisine 3,3 milyar lira katkı

Bingöl'de yapımı süren Servi Sulaması Projesi ekonomiye yılda 3,3 milyon lira katkı sağlayacak.

CHP Heyeti Bingöl'de Esnafın Nabzını Tuttu

CHP Esnaf Masası' ile CHP Ekonomi Masası' heyetleri, Bingöl'de incelemelerde bulunarak, esnafla görüştü.

CHP Esnaf Masası Güneydoğu'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Başkanlığındaki Esnaf Masası heyeti Siirt, Bitlis, Muş, Bingöl ve Diyarbakır illerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirip, partinin ekonomi ve esnaflarla ilgili görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşacaklar.

Ramazan, Ramazan !

Aylar önce "Doğruysa Günahtır Hocam" başlığıyla uyardığımız olay yeni bir aşamaya daha geldi. Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan onlarca esnaf pandemi döneminde kirasını ödemekte zorlanırken vakıf bu kiraları pandemi boyunca ertelemek yerine kiracıları icraya verdi.

Esnafın muaf tutulduğu para kişi başı ortalama kaç lira?

Paket açıklayan Erdoğan "Basit usulde vergilendirilen yaklaşık 850 bin esnafımızı gelir vergisinden muaf tutuyor, beyan yükümlülüklerini kaldırıyoruz' müjdesi verdi. Peki esnafın muaf tutulduğu para kişi başı ortalama acaba kaç lira?

'Asfalt, çimento sevici ama esnaf sevmez'

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, "AKP asfalt sevicidir, AKP çimento sevicidir; AKP çiftçileri sevmez, esnafı sevmez" dedi.

Doğruysa; Günahtır Hocam !

Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) kiracısı olan esnaf Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvuran esnaf, “Doğrudan vakfa müracaat etmeniz gerekmektedir” yanıtını almıştı. Vakıf ise esnafın derdine kulak vermek yerine yeni yılda kiralara yüzde 12 zam yaptı

Bingöl'de peş peşe depremler

Bingöl Yine Sallandı

Bingöl'de Deprem

Bingöl'de MİT Operasyonu