Devlete Haberleri

Devlete Haberleri

Borç yapılandırma 50 milyar TL'yi aştı

Devlete olan borçlara ilişkin yapılandırmada ayrıntılar belli oldu.

Palandöken: Devlete ödenecek borçlarla ilgili yeni bir yapılandırma bekliyoruz

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, devlete ödenecek borçlarla ilgili yeni bir yapılandırma beklediklerini söyledi.

Tecrübeli Esnaf Başkanı Uyardı: Tedbir Alınmazsa Sokağı Kaybederiz

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, devlete yük olmadan 3 milyonu aşkın istihdam oluşturan esnaf ve Sanatkarların tedbir alınmadığı takdirde devlet yük haline geleceğini söyledi. Aydoğan sığınmacı tartışmasına değinerek “esnaf ve sanatkarı, üreticiyi çalışır hale getirmenin yollarını hem devletimiz hem bizler bulmak, düşünmek, değerlendirmek zorundayız. Aksi takdirde, çok uzak olmayan bir gelecekte, biz işyerlerimizde çalıştıracak eleman bulamayacağız, gittiğimiz yerlerde çalışanlar işte bu gelenlerin çocukları işleri devralacaklar, dolayısıyla biz sokağa da hakim olamayacağız.” diye konuştu.

Renault'un Rusya'daki varlıkları Rus devletine devredildi

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Fransız şirketi Renault’un Rusya’daki tüm varlıklarının Rus devletine devredildiğini duyurdu.

Türk Telekom’da ikinci halka arz hazırlığı

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Türk Telekom'u neden aldı? 2026'da şirket parasız devlete mi geçecekti? Bundan sonra yol haritası ne olacak? Arda Ermut, Sabah’a konuştu

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Toplam maliyet 31 milyar TL

Tüm işçilerin ücret gelirlerinin, asgari ücrete kadar olan kısmından gelir ve damga vergileri kaldırıldı. Buna göre tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kazançlarının vergi dışı bırakılmasının devlete maliyeti yıllık 31 milyar lira.

Erdoğan: Hedeflerimize ulaşacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili yabancı ülkelere seslenen muhalefete cevap vererek, "Bu söylemler bunların devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve devlete ne kadar ihanet içinde olduklarının bir göstergesidir." dedi. Erdoğan konuşmasında yatırım tutarı 2.5 milyar euro olan ve Yap İşlet Devret modeliyle inşa edilen köprü ile Türkiye'nin yeni bir sıçramayı gerçekleştirmiş olacağını ifade etti.

O Başkandan Esnafa Destek , Küçük Esnaf Ayakta Duramıyor

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin esnafın zor durumuna işaret ederek "Esnafımız 30 yıl devlete bakıyor, Devletimizde esnafa bakmalı " dedi.

'Halk da esnaf da yokluk içinde çırpınıyor'

Gaziantepli bir esnaf: “Ben devlete sesleniyorum, esnafın durumu çok kötü; batıyoruz. Sesimizi duyun artık. Esnafa destek olun. Beş tane yandaş müteahhitin kasalarına giden hortumları kessinler."

Koreli Esnaf Devleti Dava Etti

Güney Kore'de kafe ve restoran sahibi 240 işletmecinin, Coronavirüs kısıtlamalarından kaynaklanan zararlarının tazmini için devlete ikinci kez dava açtığı bildirildi.

Pes! Nakliyeci ve kamyoncu esnafı 27 çeşit vergi ödüyor! 

CHP'li Tüzün: Bu ülkede en çok vergi veren esnafların başında nakliyecilik ve kamyonculuk sektörü gelmektedir. 27 çeşit vergi ödemektedir, nakliyecilik işi yapan bir firma devlete 27 çeşit vergi ödemektedir

Uçan ülke değil Merkez Bankasının 128 milyar doları

CHP’li Öztrak: “Salgında esnaflarımıza yardım hızla verilemedi. Onun yerine esnafa IBAN numarası gönderip, siz onlardan yardım istediniz. Devlete 40 yıl vergi veren esnafa, 40 gün bakamadınız. Vere vere faiziyle borç verdiniz.”

"Com.tr" Devlete Geçti