Esnafhabertvcom Haberleri

Esnafhabertvcom Haberleri

Esnaf Demek; Millet Demek, Virüsten Önce Şenlik Demek

Bünyesinde Ahi Enstisüsü’nü de barındıran Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin www.esnafhabertv.com’un katkılarıyla uluslararası çalışmalarıyla tanınan Design Research araştırma şirketine yaptırdığı “Salgın Döneminde Esnaf Olmak/Bir Ayakta Kalma Mücadelesi” başlıklı araştırmasına göre küçük esnaf ile ilgili "Halk demek, millet demek, virüsten önce şenlik demek" tespit dikkat çekti.

Kredi Esnafı Kurtarır mı?

Bünyesinde Ahi Enstisüsü’nü de barındıran Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin www.esnafhabertv.com’un katkılarıyla uluslararası çalışmalarıyla tanınan Design Research araştırma şirketine yaptırdığı “Salgın Döneminde Esnaf Olmak/Bir Ayakta Kalma Mücadelesi” başlıklı araştırmasına göre her 2 esnaftan 1’inin kredisi var. Kredisi olanların yüzde 71'i salgın dönemi de kredi çekmek durumunda kalmış.

Geçim Sıkıntısı, Vergi, Ekonomik Kriz

Esnaf Olmanın Zorluklarını söyleyin desek, ne dersiniz?

Hangi Partiler Sınıfta Kaldı ?

Ankete katılanların 2’si ise bu konuda fikri olmadığını beyan ediyor. Fikir beyan edilmeme oranı 4 parti dışında kalanlarda daha çok göze çarpıyor

Pazarlar Neden Kapalı, Marketler Neden Açık?

BBN Türk Televizyonunda yayınlanan ve moderatörlüğünü Usta Gazeteci Fehmi Çalmuk’un yaptığı Politik Adam programının bu haftaki konuğu Ali Karaca esnafın yaşadığı sıkıntıları değerlendirdi.

Maskem güvenli mi ?

Facebook kullanıcısı tarafından paylaşılan haberde korona virüse karşı kullandığımız maskelerin içinde farklı mikroskobik canlı bulunduğu iddiası gündem oldu.

Esnafta Haklı, Kadın da İnadına Yaşamak

Bir yanda pandemi nedeniyle dükkanı kapanan esnaflar diğer yanda yaşayabilmek için insanların desteğine ihtiyacı olan hayvanlar. İş böyle olunca sosyal medyaya yansıyan bu görüntüler toplumu ikiye böldü.

Ya Sabır... Minibüsçüler Doldu Taştı

Duraklarda park yeri bulamayan minibüs şoförleri Minibüsçüler Esnaf Odasına tepki gösterdi.

Esnaf Online Satışı Sevdi

Pandemi ile değişen alışveriş alışkanlıkları esnafı sosyal medya uygulamalarından satış yapmaya yönlendirdi. Tolga Yılmaz'ın özel haberi

Çıkrıkçılar Çarşısı Mahsun Kaldı

Ankara'nın en eski Alışveriş adresi Çıkrıkçılar yokuşu pandemi dolayısıyla zor günler geçirmeye devam ediyor.

Vallaha, Yetti Gari !

Pazarcı Esnafı Türkiye'de uzun zamandır devam eden yasaklardan marketlerin muaf tutulmasına isyan etti.

Güzellik Uzmanları Örgütleniyor

Antalya'da bir araya gelen Türkiye'nin güzellik salonları işletmecilerine oda başkanlarına kendinizi hissettirin. Hissettirmiyorlarsa derneklerinizi kurun" şeklinde yurt çapında örgütlenme çağrısında bulunuldu.

Kadın Esnafın Tarhanası Esnafın Sofrasında

Bursa Büyükşehir Belediyesi, üretici kadınların el emeği olan erişte, salça ve tarhana gibi ürünleri esnafa yardım olarak dağıtacak.