Eticaret Haberleri

Eticaret Haberleri

Palandöken Perankende Yasası Acilen Değişmeli

Bendevi Palandöken "Küçük esnafımızın da ayakta kalmasını sağlamak ve indirim aldatmacalarının önüne geçmek için Konfederasyon olarak yıllardır üzerinde durduğumuz Perakende Yasası mutlaka düzenlenmeli” dedi.

Esnafın Karşısına Bir de TORO Çıktı

Tam kısıtlama dükkanlyarı kapanan esnaf ve sanatkarlar zincir marketlere tedbir getirilmesini isterken bir de mücadele edecekleri bir sorun daha ortaya çıktı: Toro...

E-ticaret mağduru olmayın!

Satıcı ile karşı karşıya gelmeden internet, telefon, akıllı telefon uygulamaları gibi uzaktan iletişim araçları kullanılarak yapılan alışverişler, mesafeli satış olarak adlandırılıyor. Mesafeli satışlarda, tüketici olarak herhangi bir gerekçe göstermeden ya da ceza ödemeden 14 gün içinde cayma hakkınız var.

O projeyle kentin ekonomisini dijitale taşıyacaklar

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MERSİN ESOB) ile Skor Yazılım AŞ tarafından hayata geçirilen ‘Esnaf Seninle’ projesi, Mersinli esnafın dijitalde faaliyetini artırmak amacıyla online dönüşümünü sağlayacak.

Yeni esnaflar e-ticarete yöneliyor

Bilecik Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Halit Gülcan, son bir yıl içinde 638 iş yeri açıldığını, bu işyerlerinde de e-ticaretin öne çıktığını belirtti.

İzmit E-Ticaret'e Geçiyor

İzmit Belediyesi'nin Good4Trust iş birliğiyle yerel ekonomiyi ve kadın girişimciliğini desteklemek amacıyla hazırlanan projesi zoom uygulaması üzerinden Fatma Kaplan Hürriyet tarafından tanıtıldı.

Beş Dakikada Simitler Kapıda

Ekrem Birsen, tüm bu sorunların ortadan kaldırılması ve esnaf sanatkârlara özel online ticaret platformlarının hayata geçirilebilmesi için gerekli çalışmalar yapıldığını belitti.