Faik Öztrak Haberleri

Faik Öztrak Haberleri

CHP Sözcüsü Öztrak: Nefes nefese bir yarış var

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turuna ilişkin, "Bizim sistemlerimiz çalışıyor. Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var" dedi.

CHP: Bize ulaşan verilere göre biz tabloyu son derece olumlu görüyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısında Anadolu Ajansı'nın geçtiği verilere ilişkin açıklama yaptı. Öztrak, "Anadolu Ajansı geleneksel manipülasyonunu son defa yapıyor. Bize ulaşan verilere göre biz tabloyu son derece olumlu görüyoruz" dedi.

Yeni ekonomi modeli tartışması sürüyor

Yeni ekonomi modelini "Uyduruk" diye niteleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den tepki geldi.

'Bu dövizler nasıl, kime, neden satıldı?'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nı etiketleyerek, "Bu dövizler nasıl, kime, neden satıldı?" diye sordu. Öztrak, 10-21 Aralık tarihleri arasında TCMB net döviz pozisyonu yaklaşık 14 milyar dolar eridiğini ileri sürerek, bu erimenin neredeyse yarısının doların büyük düşüş yaşadığı 20-21 Aralık tarihlerinde yaşandığını belirtti.

'Halk bankalara hücum edebilir'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Ekonomi Masası TV’de kur ve piyasalardaki son durumu değerlendirdi. Öztrak, hiper enflasyonla beraber ciddi bir ekonomik krizin oluşacağını belirtti.

'Güven veren programla faiz iner'

Faizin bir puan inmesiyle dövizin artışa geçtiğini söyleyen CHP Sözcüsü Öztrak, “Kışımızı ‘kara kışa’ çevirecek zamlar ufukta gözüktü. Vatandaş zam yağmuruna şimdiden hazırlansın. Yüzde 18’e indirilen politika faiziyle bile dünyada en yüksek faize sahip 9. ekonomiyiz” diye konuştu.

CHP Esnaf Masası Güneydoğu'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Başkanlığındaki Esnaf Masası heyeti Siirt, Bitlis, Muş, Bingöl ve Diyarbakır illerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirip, partinin ekonomi ve esnaflarla ilgili görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşacaklar.

Esnaf canıyla cüzdanı arasında sıkışmış durumda!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında esnafın sorunlarına değindi.

Konya’da, Edirne’de esnaf isyanlarda, kongreler ise 'lebalep'

CHP'li Öztrak: Lokantalar, kafeler ve daha pek çok mekan aylarca kapalı kaldı, esnaf perişan oldu, halen de oluyor. Konya’da, Edirne’de esnaf isyanları oynuyor ama tüm bunlar olurken AK Parti lebalep kongreler yapıyor.

2023 rotasından çıkmanın bedeli 892 milyar dolar

CHP Sözcüsü Öztrak, Türkiye’nin 2023 rotasından çıkmasının bedelinin şimdilik 892 milyar dolar olduğunu ifade etti.

'Esnafa paketten ŞAKA çıktı: Günde 74 kuruş!'

CHP'li Öztrak: Esnafa ise paketten çıka çıka, “şaka” çıkmış. Basit usulde vergilendirilen 850 bin esnaf, gelir vergisinden muaf tutulacakmış. Şimdi bu yılın bütçesinde, basit usulle tahsil edilecek gelir vergisi hedefi; 228 milyon 883 bin lira. Bunu 850 bin esnafa pay edelim, esnaf başına yılda 269 lira ediyor. Güne bölersek, günde 74 kuruş yapıyor.

Şanzıman dağıtılıp motor yakıldı, kaporta da darmadağın!

Eski Hazine Müsteşarlarından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Hükümetin 2020’de büyümeyi sağlamak için ekonomide yüksek borçluluğa, yüksek işsizliğe, yüksek enflasyona, yüksek faize, yüksek cari açığa, yüksek kamu açığına ve eksi rezervlere razı olduğunu savundu.

Mutfakta yangın: Yağ yüzde 55, yumurta ve mercimek 50 arttı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün açıklanan Şubat 2021 dönemi enflasyon rakamlarıyla ilgili yaptığı açıklama yaptı.

Esnafını ayakta tutamayan devletler pandeminin kaybedeni

CHP’li Öztrak: Esnafları normalleşme sürecine “iyimserlikle” başlatmak için, can suyu vermek için, diğer ülkeler paket üstüne paket açıklıyor. Herkes şunun farkında esnafını ayakta tutamayan devletler, salgında savaşı kaybeden devletler olacak. Bizde esnaflarımızın doğrudan desteğe ihtiyacı var.

Esnafa 'kapat' derken Hatay kongren de 'lebalep'

CHP'li Öztrak: Erdoğan salonları lebalep doldurttuğu partililerine teşekkür ederse, Hatay’da AK Parti Gençlik Kolları da işte bunları yapar. Çalgılar, çengiler, davullar, zurnalar, oynamalar, zıplamalar, deve güreşleri. Şu yaptıkları dükkânını kapattıkları esnaflara ayıptır

Esnaf, çiftçi, KOBİ faize ezdirilirken Erdoğan ne yapıyor?

CHP'li Öztrak, “Millet işsiz, aç.  Tefeci eline düşen babalar, evlatlar canına kıyıyor. Esnaf, çiftçi, KOBİ faize ezdiriliyor.  Ekonomik buhran aileleri dağıtıyor” dedi.

Esnaf ‘Nefes alamıyoruz’ diye afiş asıyor

Eski Hazine Müsteşarı CHP’li Öztrak: Kayserili esnafımız; ‘Nefes alamıyoruz, sesimizi duyan var mı” diye dükkânına afiş asıyor. Bunların sorumlusu kim? Ülkeyi kim yönetiyor? Erdoğan’ın şahsım hükümeti

Bir çorbacı dükkânı iki evi artık geçindiremiyor oğlum!

CHP'li Öztrak: Ortak olarak sahip oldukları dükkân kirası nedeniyle, birbirini mahkemeye veren abi-kardeş mi istersiniz. Yoksa “Bir çorbacı dükkânı iki evi artık geçindiremiyor oğlum!” diyerek, gözyaşları içinde oğlunu işten çıkaran, başka yerde ekmeğini bul diyen baba mı istersiniz.

İş aramaktan vazgeçenler işsiz sayısını geçti

 CHP Sözcüsü Öztrak, 2020 yılının tamamında iş, güç sahibi 1 milyon 272 bin kişinin işini kaybettiğini belirterek, “Bu, tarihimizde tek bir yılda kaydedilen en yüksek istihdam kaybıdır” dedi.

Esnaf canına kıyarken, 'kapanan dükkan yok' diyen istifa etmeli

CHP’li Öztrak: Esnaflarımız dükkânına gelen ödeme ihbarlarına, canlarıyla ihtar çekerken, “Kapanan dükkân yok” diyebilen yönetici yüreği varsa o koltukta oturmaz. İstifa eder.

Esnaf saraya canıyla ihtarname çekiyor

CHP'li Öztrak: “Esnaf artık dayanamıyor. Kapıya dayanan icra tebligatlarına, esnaflarımız artık canıyla karşılık vermeye başladı. Saraya esnaflarımız canıyla ihtarname çekiyor”

Erken uyarı sistemi buysa, geç olanından Allah korusun

Eski Hazine Müsteşarlarından CHP Sözcüsü Öztrak: “Ortada tam bir beceriksizlik var. Esnaflarımız zaten zor durumda; “Almadığınız bir canımız kaldı” diye feryat ediyor. Bu salgın döneminde, geliri düşmüş, borçları katlanmış”

Uçan ülke değil Merkez Bankasının 128 milyar doları

CHP’li Öztrak: “Salgında esnaflarımıza yardım hızla verilemedi. Onun yerine esnafa IBAN numarası gönderip, siz onlardan yardım istediniz. Devlete 40 yıl vergi veren esnafa, 40 gün bakamadınız. Vere vere faiziyle borç verdiniz.”

Esnaf açız diye bağırıyor, Erdoğan konuşuyor mu?

Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bakın bu ülkenin işsizlik sorunu var, konuşuyor mu işsizlik sorunu konusunda? Konteynırlarda çöp toplayanlar var, bunlarla ilgili konuşuyor mu?” dedi.

'Zırhlı arabasız caddeye in, esnafın borçlarını sil'

CHP'li Öztrak, esnafın vergi ve kredi borcunu silinmesini isterken "Zırhlı makam arabanla değil yürüyerek caddeye çıkarsan kapanan dükkanları görürsün" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

Milletin gündemi; salgın, hayat pahalılığı, işsizlik, açlık, kuyruk, askıda ekmek

Eski Hazine Müsteşarlarından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, milletin asıl gündeminin salgın, hayat pahalılığı, işsizlik, açlık, kuyruklar ve askıda ekmek olduğunu bildirdi.

'AK Parti kongresinde bulaşmayan virüs lokantada bulaşıyor'

Eski Hazine Müsteşarlarından CHP Sözcüsü Öztrak "AK Parti İl Kongrelerinde Korona salgını korkusu diye bir şey yok. Kongrelerde, sosyal mesafenin esamesi dahi okunmuyor" dedi

'Esnaf entübe ama saray hükümeti de...'

Eski Hazine Müsteşarlarından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Esnaf entübe ama daha vahimi sorunlara çözüm üretmesi gereken saray hükûmeti entübe" mesajı verdi.

Bu 128 milyar dolar esnafa gitmediyse nereye gitti?

CHP'li Öztrak, "Kayınpeder, damat bir olup, Merkez Bankasının 128 milyar dolarını buharlaştırdılar. Bu 128 milyar dolar; esnafa gitmedi, çiftçiye gitmedi, işçiye gitmedi, emekliye gitmedi, bu para nereye gitti? Soruyoruz cevap yok" dedi.