Gıda Maddeleri Haberleri

Gıda Maddeleri Haberleri

Yumurta, süt, makarna... Fahiş fiyat denetiminde 21 işletmeye ceza

Yumurta, süt, makarna, yoğurt ve temizlik malzemesi gibi ürünlerine yönelik gerçekleştirilen fiyat denetimleri sonucunda 21 işletmeye 9.4 milyon lira para cezası verildi.

Ukrayna tahılının yüzde 26'sı Türkiye'ye geldi

Küresel gıda krizinin ve artan gıda fiyatlarının çözümüne yönelik Türkiye'nin ve Birleşmiş Milletler'in (BM) arabuluculuğunda yapılan anlaşmanın ardından Ukrayna'dan ihraç edilen tahıl ve diğer gıda maddelerinin yüzde 26'sı Türkiye'ye geldi.

Tekel bayileri de KDV indirimi istedi

Temel gıda maddelerine gelen yüzde 7’lik KDV indiriminin ardından Tekel Bayileri Platformu üyeleri de alkollü içeceklerde KDV ve ÖTV indirimi istedi. Platform üyesi Bülent Cansın, “İnsanlar, bu şekilde giderse bizlerin dükkanını gasp edecek. Yetkililere sesleniyoruz. Lütfen alkoldeki ÖTV ve KDV oranlarını makul seviyeye getirin” dedi.

İşte KDV indirimi geçerli olan temel gıda maddeleri!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 1'e indirildiğini duyurdu. Peki temel gıda ürünlerinde KDV indirimi hangi ürünlerde geçerli? KDV indirimi neleri kapsıyor? İşte, gıdada KDV indirimi hakkında ayrıntılar...

Temel gıdada KDV yüzde 1'e indiriliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan temel gıdadaki yüzde 8 olan KDV'yi yüzde 1'e indirdiklerini söyledi.

Vah esnafım! BİM onu da satıyor!

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, BİM’in gıda maddeleriyle yan yana bulunmaması gereken yanıcı-patlayıcı inşaat malzemesi ve nalburiye satışına ilişkin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a sorular yöneltti.

Et fiyatları Artacak Mı?

Pandemi ile gıda maddelerini fiyatları arttı. Bursa'da vatandaşlar da aynı soruyu soruyor. Et fiyatları artacak mı?

Fiyat Artışı İçin Tam Seferberlik

A'dan Z'ye gıda maddeleri başta olmak üzere gıda maddelerinde yaşanan artış devlettin tam saha seferberlik anlayışı ile mücadele etmesini gündeme getirdi. Peki neler yapıldı?