Girişleri Haberleri

Girişleri Haberleri

İstanbul Valiliği kamyon ve tırların şehre girişini yasakladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, beklenen kuvvetli kar yağışı nedeniyle tır ve kamyonların İstanbul’a girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceğini açıkladı.

Türkiye'ye gelen uluslararası doğrudan yatırımlar rekor kırdı

Türkiye'ye 2021'de gelen uluslararası doğrudan yatırım miktarı yüzde 81’lik artışla 14,2 milyar dolara ulaştı. Bu tutarla, 2016 yılından bu yana Türkiye'ye gelen uluslararası doğrudan yatırım girişlerinin üstüne çıkıldı.

Karayollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Anadolu'dan ve Trakya'dan İstanbul'a girişlerin durdurulduğunu açıkladı.

Yeni düzenlemelerle BES, daha esnek hale geliyon

Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu’nda yapılan değişikliklerle, hem katılımcıların Bireysel Emeklilik Sistemi'nde devamlılığını sağlayacak hem de sisteme yeni girişleri teşvik edecek önemli yenilikler getirildi.

İstanbul Boğazı'nda 10 milyon dolarlık bekleyiş

İstanbul ve Çanakkale Boğazlarından 2-3 gündür etkisi gösterin sis nedeniyle boğazlarda geçmek isteyen yüzlerce yük gemisi uzun süre beklemek zorunda kaldı. Boğaz girişlerinde gemi yığılmaları oluşurken gecikmenin zararının milyonlarca dolar olduğu tahmin ediliyor

Ormanlara girişler yasaklandı

Ülkenin güneyindeki orman yangınları sonrası art arda flaş kararlar geldi. Çanakkale Valiliği'nce olası yangınlara karşı il genelinde ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Yarın başlayacak yasak, 30 Ağustos'a kadar sürecek. Gaziantep Valisi Davut Gül ise kent genelindeki ormanlara girişlerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Edirne Esnafını Mutlu Eden Uygulama

Esnaf ve sanatkarlar  Edirne'de işlek caddelere girişlerinde HES kodu uygulamasına geçilmesi sayesinde vatandaşların güvenli alış veriş yapacağını belirtti.