Hes Kodu Haberleri

Hes Kodu Haberleri

THY iç hat uçuşlarında PCR testini kaldırıldı

Türk Hava Yolları (THY), iç hat uçuşlarında negatif PCR test ve tüm uçuşlarda HES kodu uygulamasının kaldırıldığını açıkladı.

HES kodu ve maske şartı kalktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Salgınla mücadelede yeni bir döneme geçildiğini söyleyen Koca beş maddelik yeni kararları duyurdu. Buna göre açık alanlarda maske zorunluluğu sona erdi. Kapalı ortamlarda da havalandırma yeterliyse ve mesafe varsa maske takmak artık şart olmayacak. HES kodu uygulaması kaldırıldı. Okullarda da iki vaka çıkması halinde sınıfların kapatılması uygulamasına artık gerek görülmediği kaydedildi.

İstanbul'da bazı işletmelere HES kodu ile girilebilecek

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, esnafı da yakından ilgilendiren bir karar aldı.

Edirne Esnafını Mutlu Eden Uygulama

Esnaf ve sanatkarlar  Edirne'de işlek caddelere girişlerinde HES kodu uygulamasına geçilmesi sayesinde vatandaşların güvenli alış veriş yapacağını belirtti.

Flaş! Ankara'da o yerlere artık HES kodu ile girilebilecek!

Başkentte İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı. O yerlere artık HES kodu ile girilebilecek.

Ankara'lı Esnaf HES Kodu Göstermeyeni Almayacak

Artık berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, dernek lokali, nikah salonu, düğün salonu, hamam, sauna, kaplıca, kahvehane, kıraathane, internet kafe, internet salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu, lunapark, tematik parklar, tiyatro ve benzeri kültürel aktivite yerleri, kütüphane, spor salonları ve spor merkezleri işleten esnaf müşterilerinin HES kodunu görmeden almayacak

Esnaf, Vali Mali Dinlemedi

İstanbul Valisi Yerlikaya'ya, İstanbul'da bir esnaf lokanta girişinde HES kodunu sordu

Rize Esnafı Ne Yapsın ?

Rize'de İş yerlerinin ya da binaların önünde iki veya daha fazla kişinin bir arada oturarak ya da ayakta sohbet etmesi, çay ve sigara içilmesi, sahil bantlarında, parklarda sosyal mesafeye uyulmadan oturma, sohbet etme gibi davranışlar yapılmayacak.

Eskişehir Esnafı HES Kodu İstiyor

Çakırözer,"HES kodu ile toplu taşıma araçlarına biniliyor, siyasi partiler kongrelerini yapabiliyorsa lokantalara, kafelere de gidilebilmelidir. Eskişehirimizdeki vakalarındaki düşüş de göz önünde bulundurularak, hijyen tedbirleri ve sosyal mesafe kurallarına uyulması şartıyla HES kodu ile bu işletlemer artık açılmalıdır" dedi. 

Otur+Çıkar+Ye+Tak+Kalk

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'ın açıklamasına göre müşterisinden HES kodu isteyen işletme çalışanlarına belli aralıklarla PCR testi yaptırmak zorunda.   

HES kontrolü getirin, o esnafın dükkanı açılsın!

İYİ Partili Türkkan: Yasaklar kapsamında faaliyetleri durdurulan işletmelerde, AVM’lerde uygulandığı gibi HES kodu kullanmak zorunluluk hâle getirilsin, o esnafın dükkânı açılsın; aksi hâlde gerçekten çok zor durumdalar

HES Beklerken E-Adisyon Geldi

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne eklenen bir madde ile lokanta, kafe, pastane, bar, pavyon gibi masada servis yapılan gerçek usulde vergilendirilen işletmelere e-adisyon uygulaması zorunluluğu getirildi.

#Esnaf1MarttaAçıyor Salgını

TSE, pandemi öncesi kazanımlarına dönüşünü hızlandırmak üzere “Güvenli Üretim”, “Güvenli Hizmet”, “Okulum Temiz” belgelendirmesini başlattı.

Asrın lideri esnafa milli gelirin 10 binde 35'i destek veriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, korona tedbirleri ekonomik sıkıntı yaşayan restoran, lokanta, kahvehaneci esnaflarla CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Pes Etmeden HES Diyor

Türkiye'de vaka artışlarında ikinci dalganın başladığı sonbahar aylarında, müşteri ağırlamaları yasaklanan, sadece paket servis ile hizmet vermelerine müsaade edilen restoran işletmecileri, zor günler yaşadıklarını belirtti.

'Esnaf yerine sermayeye sahip çıkılıyor'

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, “İktidarın çiftçinin Fatiha'sını okuduğunu defalarca burada söyledik. Şimdi, görüyoruz ki aynı durum hâlihazırda kapalı olan ya da paket servisi açılan lokanta, kafe, pastane ve kahvehanelerde geçerli. Şu anda esnaf tükenmiş durumda” dedi.

Helal Olsun Başkan, Helal Olsun !

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların sorunlarını kendisini Vahdettin Köşkü'nde kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlatan  Bendevi Palandöken  6 maddelik bir dosya sundu..

Kurt Kışı Geçirir Ama Yediği Ayazı Unutmaz

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Covid-19 virüsü sebebiyle esnafın yaşadığı problemlere dikkat çekerek, HES Kodu kullanılarak kafeler, lokantalar, kahveler ve restoranların yeniden açılabileceğini söyledi.

Edirne Ciğercisi, Köftecisine HES Kodu

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı "Kırtasiyeleri, beyaz eşyacıları kapatıyorsunuz. Büyük marketlerde bunların hepsi satılıyor. Zaten artık yasak diye bir şey kalmadı. Bence bu iş biraz ciddiyetini kaybetti." dedi

Esnafa Moral Lazım

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HES koduyla müşteri kabul edilmesine izin vermesi bekleniyor. 

Bir Ay Kapanma Olmaz

 TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç,  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğ Başkanı Ahmet Tural,^"HES kodu uygulaması zorunluluğuyla lokanta ve restoranların müşteri kabul edebilmesini talep ediyoruz" dedi.

Aşıya Hizmet Sektöründen Başlansın

ATO Başkanı Baran, ciddi ölçüde ciro kaybı yaşayan işletmelerin çalışanlarının öncelikle aşılanması ve müşterilerin de HES koduyla işletmelere alınmasını önerdi

Darıca'da Pazar Düzenlemesi

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde pandemi tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan yeni kurallara göre, HES kodu olmayan esnaf pazarlara alınmayacak.

Esnaf HES Kodunu Nasıl Alacak?

Adliyede HES kodu kuyruğu