Ilaç Haberleri

Ilaç Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon ve asgari ücret mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından millete seslendi. Erdoğan, "Hiçbir ekonomik, mantıki ve ahlaki temeli olmayan fiyatlandırma davranışları yerini rasyonel fiyatlamalara bırakmaya başladı. En zoru geride kaldı. Enflasyonu yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz." dedi. Erdoğan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammına ilişkin de "Ekonomik dengeyi sarsmayacak, istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi ile süreç yönetilecek." diye konuştu. Çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiyenin süratle hesaplara yatırılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı, ihtiyaç sahiplerine yönelik 900-2 bin 500 lira olarak ödenen doğalgaz desteğinin 1500-3 bin 500 liraya yükseltildiğini de açıkladı.

Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye önergesi Meclis'te

Çalışan emekliler de 5 bin lira ikramiye alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma günü yaptığı açıklamanın ardından gözler çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağında. İkramiyenin çalışan emeklileri de kapsayacak şekilde genişletilmesi için çalışma başlatıldı ve önerge Meclis'e gönderildi. Peki, çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ne zaman verilecek, kimler yararlanacak?

Bakan Tekin'den öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde Ankara ve İstanbul'daki programlara katılan beş öğretmenle TRT Haber canlı yayınına konuk oldu. Bakan Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin olarak da konuştu. Peki, öğretmen ataması ne zaman yapılacak, branş dağılımı ve kontenjanları açıklandı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Çalışan emeklilere de 5 bin lira

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışan emeklilere de tek seferlik 5 bin liralık ödeme yapılacağını duyurdu.

Siyonizm-Hristiyan Siyonizmi:Avenjelizm

İsrail savaşa girecek, İsrail işgal edilecek, Avengelistler, Hristiyan siyonistler, (ABD) yardıma koşacaklar, Yahudi Teolijisine göre tüm bölge “kafirleriyle” savaş yapılacak, Armegedon.Sapkın Kehanetin peşinden koşan kitle dörtyüz milyon kadar bir sayıya ulaşmışlardır, Bu sapkın kehanet için, Amerika’da yüzlerce vaiz ve devlet görevlileri canhıraş çalışma göstermektedirler, 

Doların Yeşili Türkiye'ye Fon Oldu

Yıllardır ABD Dolarının yeşili tartışılıyordu şimdi Türkiye'de fonun yeşili tarıtışılacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeşil dönüşüm faaliyetlerin finansmanı amacıyla “Türkiye Yeşil Fonu” adında yeni bir fon kuracaklarını bildirdi. Şimşek "Fon, yeşil ve yenilikçi dönüşüm firmalarına öz kaynak finansmanı sağlayacak" dedi.

Yedieminlerdeki araçların satışı başladı: Süreç nasıl işleyecek?

Hukuken muhafazasına gerek kalmayan yedieminlerdeki hacizli malların satışına ilişkin süreç başladı. Söz konusu malların taraflarca alınmaması durumunda bedeli karşılığında MKE'ye, bunun da mümkün olmaması halinde bedelsiz olarak Türk Kızılaya devredilmesi uygulaması start aldı. Peki süreç nasıl işleyecek? İhaleler ne zaman yapılacak?

2024 LGS tarihi belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, LGS kapsamındaki merkezi sınavın 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

Bakan Işıkhan'dan asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret için herkesin uygun bulacağı bir tutarda uzlaşılacağını söyledi.

Bakanlıktan "otoyol ve köprüler satılacak" iddialarına yalanlama

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan, "otoyol ve köprülerin satılacağı" yönündeki iddialara yalanlama geldi.

44 ilaç bedeli ödenecek ilaçlar listesine alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SGK tarafından 38’i yerli üretim olmak üzere toplam 44 ilaç "Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi"ne alındığını duyurdu.

Bakan Işıkhan'dan dikkat çeken 'ekonomi' değerlendirmesi: Kolay yıkılacak bir yapı değil

Çalışma Bakanı Işıkhan, döviz kurunun zirveleri gördüğü ve hayat pahalılığının giderek arttığı Türkiye ekonomisinin kolayca yıkılacak, kırılgan bir ekonomik yapı olmadığını savundu. Işıkhan, "Hiçbir zorluk bizi yıldıramadı, yolumuzdan alıkoyamadı" dedi.

Cumhurbaşkanlığı uçağı Gazze'ye yardım götürecek

Gazze'ye yardım için, 20 kişilik uzman hekim ekibi, ilaç ve tıbbi malzeme taşıyacak Cumhurbaşkanlığı uçağı, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan kalkışa hazırlanıyor.

Klonlama yapılan cep telefonları kapanacak

Yapılan yeni düzenlemeyle bir yıl kullanılmadığı için kapanan cep telefonları eski hat takıldığında yeniden kullanıma açılacak. Cep telefonlarının seri numaralarının koruma altına alındığı bu düzenlemeyle klonlama yapılan telefonlar da kapanacak.

Ankaralılar dikkat: Bugün bazı yollar trafiğe kapalı

Ankara’nın başkent oluşunun 100. yıldönümü nedeniyle bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Öğretmen mülakatları nasıl yapılacak? Son 5 dakika ayrıntısı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen atamalarındaki mülakat sisteminin detayları netleşiyor. Buna göre öğretmen adayları jüri üyelerini, jüri de adayları mülakat günü öğrenecek. Mülakat sürecinin kamera kaydına alınacağı yeni sistemde, adaylar mülakatın son beş dakikasında verdiği cevapları kağıda yazıp, altına da imza atacak. Olası itirazlarda üst kurul, değerlendirmesini bu veriler ışığında yapacak.

Meclis'te gündem ekonomi: MB Başkanı Hafize Gaye Erkan sunum yapacak

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan bugün Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına katılacak ve bir sunum yapacak.

YKS'de ek tercih süreci başlıyor

ÖSYM yayımladığı duyuruyla YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek yerleştirme süreciyle ilgili ayrıntıları paylaştı. Yapılan yazılı açıklamada; "2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır." denildi. Takvime göre, YKS ek tercihleri 12 Eylül itibariyle alınacak.

Kredi kartlarına düzenleme yolda

Kredi kartına yönelik yeni düzenleme gelmesi bekleniyor. Orta Vadeli Program'da (OVP) düzenlemeye ilişkin sinyal verildi. Peki bu düzenleme ne olabilir? Taksitler daha da mı kısaltılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete "OVP'ye destek" çağrısı

Orta Vadeli Program toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet olarak programa desteklerinin tam olduğunu söyledi. Programın büyümeden taviz vermeden uygulanacağını kaydeden Erdoğan, enflasyon sorununun da ülke gündeminden çıkarılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı, muhalefete de OVP'ye destek çağrısı yaptı.

KOBİ'ler için kredi garanti tutarı artırılıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, KOBİ'lere ilişkin kredi garanti mekanizmasında yapılacak düzenlemeye yönelik değerlendirmede bulundu.

Binali Yıldırım emekli maaşlarında iyileştirme için tarih verdi

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği maaş zammına ilişkin AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım "Meclis açılır açılmaz özellikle emekliler için 7 bin 500 lira alanlar başta olmak üzere bütün emeklilerle ilgili ciddi bir iyileştirme yapılacak." dedi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yeşil reçeteli ilaç uyarısı

Sağlık Bakanlığı, organize hareket eden bazı kişilerin, kendini "hasta yakını", "eczacı" gibi tanıtıp yeşil reçeteli ilaç yazdırdığının saptandığını belirterek, hekimlere e-İmza cihazı ile şifrelerinin güvenliği konusunda azami özen göstermeleri ve hastaların kimlik tespitinin mutlaka yapılması uyarısında bulundu.

Deprem bölgesinde esnafın borçları 6 ay ertelenecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında afet bölgesi ilan edilen yerlerde esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası tarafından kullandırılan kredilerin ödemelerine faizsiz 6 ay daha erteleme yapılacağını açıkladı.

Bakan Şimşek ve MB Başkanı yarın JP Morgan'ın yatırımcı toplantısına katılacak

Reuters'ın bildirdiğine göre Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan yarın JP Morgan'ın yatırımcı toplantısına katılacak.

İlaç fiyatlamasında kullanılan euro kuru artırıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk lirası cinsinden 1 euro değeri temmuz ayında yüzde 30,5 oranında arttırılarak 14,0387 TL olarak belirlendi.

Zeytinyağı ihracatında prim kesintisi

Dış talep sebebiyle zeytinyağı ihracatının, ambalajlı zeytinyağına yönlendirilerek katma değerli ürün ihracatına katkı sağlaması amacıyla her türlü zeytinyağı ihracatında kilogram başına 20 cent karşılığı Türk Lirası kesinti uygulanacak. Zeytinyağı ihracatında prim kesintisi uygulanacak. Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu Hakkında Karar'da Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, her türlü dökme ve varilli zeytinyağı ihracatında kilogram başına 20 cent karşılığı Türk Lirası kesinti yapılacak. Cumhurbaşkanı Vekili Cevdet Yılmaz imzasıyla yayımlanan kararla, dış talepten dolayı yükselen dökme ve varilli zeytinyağı ihracatının, ambalajlı zeytinyağına yönlendirilerek katma değerli ürün ihracatına katkı sağlanmasının hedeflendiği bildirildi.

Bulgarlar ilaçlarını Edirne'den almaya başladı

Edirne'ye alışveriş için gelen Bulgar turistler, günlük ihtiyaçlarının yanı sıra sağlık harcamalarını da eczanelerden yapmaya başladı.

Memur ve emekli maaşına zam Meclis'ten geçti

Memur ve emekli maaşına zammı da içeren torba yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yasayla en düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya çıkacak, emekli aylıklarına yüzde 25 zam yapılacak.

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya'daki NATO zirvesi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin İsveç'in NATO üyeliğine vize vermesi konusunda ''Bu konudaki ilkeli duruşumuz başından beri bellidir. Meclisimiz atılan adımları takip edecek, ülkemizin çıkarları doğrultusunda en doğru kararı verecektir.'' dedi. Erdoğan, ''Avrupa Birliği (AB) ile yeni sayfa açılacak mı?'' sorusuna da ''Üyelik sürecinin canlanması konusunda olumlu kanaat var. Vize serbestisinde de mesafe alacağımıza inanıyorum.'' yanıtını verdi.