Işletmeye Haberleri

Işletmeye Haberleri

Yumurta, süt, makarna... Fahiş fiyat denetiminde 21 işletmeye ceza

Yumurta, süt, makarna, yoğurt ve temizlik malzemesi gibi ürünlerine yönelik gerçekleştirilen fiyat denetimleri sonucunda 21 işletmeye 9.4 milyon lira para cezası verildi.

18 bin işletmeye 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB'in Mikro ve Küçük İşletmelere dönük Hızlı Destek Programı kapsamında 18 bin işletmeye 1 milyar 650 milyon lira ödeme yapıldı, 32 bin yeni personel istihdam edildi" açıklamasında bulundu.

Bir milyon 819 bin işletmeye destek

Sosyal Güvenlik Kurumu bu yıl 19 ayrı sigorta prim teşviki, destek ve indirim uygulamasından faydalanan işyeri sayısının 1 milyon 819 binin üzerinde olduğunu açıkladı.

Tüketiciler, zincir marketlere dava açabilecek

Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Karasu, "Haksız rekabetin tespiti halinde tüketiciler, her sektördeki işletmeye tazminat davası açabilir, ödedikleri fazla ücretin iadesini ve zararların tazminini talep edebilir" dedi

THY, Angola'nın başkenti Luanda'ya sefer başlattı

Türk Hava Yolları (THY), Angola'nın başkenti Luanda'ya başlattığı seferle uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.

THY Dallas'a uçuş başlattı

Türk Hava Yolları (THY), dün gerçekleştirdiği Dallas seferiyle uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.

İşçi, işveren, esnaf dikkat! Zamlar siliniyor!

Milyonlarca vatandaşa, işletmeye nefes aldıran borç yapılandırması pişmanlık hükümlerinden yararlanarak beyan edilmemiş kira geliri, değer artışı kazancı, tapu harcı, serbest meslek kazancını bildirenler de yararlanabilecek.

Konyalı Belediyeden Esnafa E-Ticaret Desteği

Coronavirüsle mücadele kapsamında Konya Ilgın Belediyesi, daha önce kiracılarına uyguladığı kira indirimi ve kira ertelemesiyle ilgili kararları uygulamaya koymuştu. Ilgın Belediyesi, al götür veya paket servisi yapan işletmeler başta olmak üzere her işletmeye özel bir web sayfa tasarlayarak, Ilgınlı esnafların kendi tanıtımını yapmasına öncülük etmeyi hedefliyor.