Isparta Haberleri

Isparta Haberleri

11 ile sarı uyarı!

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün Trakya ile Aydın, İzmir'in güney ve doğusu, Muğla, Adana'nın güneyi, Osmaniye, Hatay, Burdur'un doğusu, Isparta'nın güneyi, Adıyaman, Ş. Urfa'nın kuzey ve batısı, Diyarbakır, Batman ile G. Antep çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğusunda yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji 11 kente beklenen yağışlar nedeniyle sarı kodlu uyarıda bulunurken; İstanbul'da ise akşam saatlerinde sağanak etkili olacak.

Dönmez elektrik şirketlerinin temsilcileri ile görüşecek

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yarın elektrik şirketlerinin yöneticileriyle bir araya gelecek. Toplantıda afet durumlarına yönelik altyapı yatırımları ele alınacak.

Konya kara teslim

Konya ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve tipi dolayısıyla Konya'yı Ankara, Antalya, Afyonkarahisar, Aksaray, Adana ve Isparta’ya bağlayan karayolları tüm araçların ulaşımına kapatıldı. Yolların kapanmasıyla otobüslerin de geçişine izin verilmemesi üzerine yolcular şehirler arası otobüs terminalinde bekletilmeye başlandı. Kentte 21 ilçede yüz yüze eğitime ara verildi.

Bakan Dönmez'den elektrikte yeni tarife açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, küçük ölçekli işletmelerden elektrik faturaları konusunda gelen şikayetlere ilişkin, “Esnaflarımız, küçük işletmeler, birtakım sivil toplum kuruluşlarından gelen talepler var. Bunlara ilişkin farklı tarife grupları oluşturulabilir mi diye ekibimiz çalışıyor. Bitince kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Isparta'da elektrik faturaları ödemeleri 1 ay ertelendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta'da elektrik faturalarının tahsilatının 1 ay süreyle erteleneceğini açıkladı.

Isparta Valisi geçici olarak görevden alındı

Isparta’da yaşanan elektrik kesintisiyle başlayan kriz sonrasında Vali Ömer Seymenoğlu, geçici olarak görevden alındı. Yerine Ankara’dan Merkez Valisi Osman Kaymak atandı.

Bakan Dönmez'den Isparta mesajı: Hayatı normalleştireceğiz

Bakan Fatih Dönmez, Isparta’da en kısa sürede hayatı normalleştireceklerini belirterek, il genelinde 299 bin aboneden yaklaşık yüzde 93’ü enerjili durumda. Kalan 20 bin abonemize elektrik verilmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor" dedi.

Meteoroloji'den sağanak ve kar yağışı uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; 6 il için turuncu, 27 il için de sarı kodlu uyarı yapılırken, Marmara, Batı Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgeleri sağanak yağışlı, Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Akdeniz ve Karadeniz'in yüksek kesimleri ise kar yağışlı olacak. Yağışların Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den 11 kent için kritik uyarı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Batı Karadeniz kıyıları ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Burdur Isparta, Konya ve Karaman çevreleri yerel olmak üzere yağmurlu, diğer bölgeler az bulutlu bir gün geçirecek. Sabah ve akşam saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis bekleniyor.

Batı Akdeniz'in ihracatı 2 milyar dolara yaklaştı

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, Antalya, Isparta ve Burdur'dan 9 ayda 1 milyar 863 milyon 884 bin 662 dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi.

Dalında 2,5 liraya alınıyor, marketlerde 8 liraya satılıyor

Isparta Ziraat Odası Başkanı Selçuk, Isparta’da dalında 2,5 liraya kadar alınan elmanın büyük marketlerde 7-8 lira arasında satılmasına tepki gösterdi. Selçuk, "Etiket ve nakliyeleri ellerini vicdanlarına koyarak ayarlasınlar” dedi.

Türkiye'de çıkarılıyor, 78 ülkede alıcı buluyor

Türkiye'de en fazla mermer ihracatı yapan 10 il arasında yer alan Antalya, Isparta ve Burdur'dan 78 ülkeye 8 ayda 249 milyon 95 bin dolarlık mermer satışı gerçekleştirildi.

Eğirdir Gölü'nde çekilme 50 metreyi aştı

Isparta'da çok şiddetli kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olan Eğirdir Gölü'ndeki çekilmeler, 50 metreyi aştı ve iskeleler havada kaldı. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Doktor Erol Kesici, göl çevresindeki çok sayıda ev ve bahçeye yasalara aykırı su motoru ve borularla su çekilmesini görüntüledi.

Elmalar Depoda Müşterisini Bekliyor

Isparta, Bursa ve Karaman’da geçen sezon toplanan elmalar, satılamadığı için soğuk hava depolarında kaldı. Isparta’da, ürünün Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından satın alınması için girişimlerde bulunulurken, Bursa’daki işletmeler de ürünü meyve suyu sanayiine vermeye başladı.

Başkan Esnafın Nabzını Tuttu

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf ziyaretinde bulundu,

20'yi aşkın vekil o ilde sokak sokak dolaşıp esnafı dinleyecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığında milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşan heyet, Isparta’da esnaf, çiftçi, sendikalar, meslek örgütleri, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Isparta’nın sorunlarını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na rapor olarak verecek.

O ilin esnafına dijital dönüşüm ofisi müjdesi

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bünyesinde oluşturulması hedeflenen Esnaf Dijital Değişim, Dönüşüm,Destek Ofisi ve esnafın dijitalleşmeye uyum sağlayabilmesine yönelik yol haritasının belirlenmesi için SDÜ ile işbirliğine gidildi.

Esnaf artık bitik, ölmenin ötesine geçmiş!

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, kapalı tutulan kepenklere dikkati çekerek "Bu iş uzadıkça esnaf artık bitik, ölmenin ötesinde, ölmenin ötesine geçmiş esnaf" dedi.

Isparta Esnafına Dezenfekte Yardımı

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural'ın talimatıyla Isparta il merkezindeki lokanta, restoran ve pastaneler dezenfekte edildi.

Önlem alınmazsa daha kötüsü olacak

İYİ Parti'li Cesur, Kovid-19 sürecine dikkati çekerek "Her gün esnaflarımız kepenklerini kapattılar, vatandaşlarımız ekonomik olarak çok zor duruma düştüler ve bu iş ne kadar çok uzarsa, bir an önce önlem alınmazsa onların da kaybı yine ölümler kadar, başka ölümlere sebep olacak kadar vahim." dedi

Bir Ay Kapanma Olmaz

 TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç,  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğ Başkanı Ahmet Tural,^"HES kodu uygulaması zorunluluğuyla lokanta ve restoranların müşteri kabul edebilmesini talep ediyoruz" dedi.

Isparta Esnafına Test

Isparta Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, olarak daha önce, oda başkanları, genel sekreterler ve çalışanlara ardından berber ve kuaförler ile taksi şoförlerine kontrol amaçlı COVİD 19 testi yaptırıldığı