Kötü Haber Haberleri

Kötü Haber Haberleri

Anahtarı teslim etmeyen kiracıya kötü haber: Yargıtay'dan emsal karar!

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu milyonlarca kiracıyı yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Kiracının tahliye ettiği anahtarı mülk sahibine teslim ettiğinin muhakkak belgelendirmesi gerektiğine dikkat çeken Yargıtay, anahtarı vermeyen kiracının daireyi boşaltsa da kira bedelinden yükümlü olduğuna dikkat çekti.

Yargıtay'dan kiracılara kötü haber

Yargıtay, mülk sahibinin başka bir evde kiracı olarak oturması durumunda kiradaki evin boşaltılması gerektiğine hükmetti. 

Yargıtay'dan emsal karar: Yıllarca izin kullanmayan işçiye kötü haber

Bursa'da, taşeron firma bünyesinde çalıştığı devlet hastanesinde 18 yıl boyunca yıllık izin kullanmayan işçiye Yargıtay'dan kötü haber geldi. Yüksek Mahkeme, bir işçinin 18 yılda sadece 26 gün izin kullanmasının hayatın olağan akışına ters olduğuna dikkat çekti.

Yargıtay'dan EYT'lilere kötü haber!

Yaklaşık 2 milyon 200 bin kişiyi yakından ilgilendiren EYT düzenlemesinin önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine gelerek yasalaşması bekleniyor. Emekli olduktan sonra aynı işyerinde çalışmayı planlayanlara yönelik Yargıtay'dan çok önemli bir karar çıktı.

Erdoğan: Vizyonsuzlara kötü bir haberimiz var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğünün Gölbaşı yerleşkesinde Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türksat 3A uydusunu fırlattığımızda birileri istisra ile yaklaşmıştı. Küçümseyici tavırlarla kendi vizyonsuzluklarını sergiliyorlardı. Birilerinin dalga geçtiği 3A aktif şekilde çalışıyor, hizmet veriyor. Uzay vatana yeni uydular da gönderdik" dedi.

Yargıtay'dan emsal karar: Zam talebi geri çevrilen işçiye kötü haber!

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işçinin ücretine zam yapılmamış olması ya da mailine cevap verilmemesi gibi sebeplerin ayrımcılık yasağının ihlali olarak değerlendirilemeyeceğine hükmetti. Emsal kararla birlikte zam talebi geri çevrilen işçiler, tazminat talebinde bulunamayacak.

Yargıtay'dan apartman yöneticilerine kötü haber

Yargıtay 12. Ceza Dairesi, bakımı zamanında yaptırılmayan asansörün düşmesi sonucu 3 kişinin yaralandığı olay sonrası apartman yöneticisi ile asansör bakım firması yetkilisine "taksirle yaralama" suçundan verilen cezayı onadı.

Memur ve emekliye kötü haber

Memur ve emeklilere verilecek zam, bireysel emeklilik, kurumlar vergisi indirimi ile kur korumalı TL mevduata ilişkin düzenlemelerin yer aldığı torba teklifin görüşmeleri gelecek haftaya kaldı.

Damat adaylarına kötü haber

Döviz kurunun yükselmesi, evlilik teklifi yapmaya hazırlanan damat adaylarının bütçelerine de yansıdı. Damat adaylarına kötü haberi veren kuyumcular, pırlanta fiyatlarının dövizle beraber yüzde 15 oranında arttığını söyledi

Patrona şart koşan işçi tazminatsız kovuldu

İş Mahkemesi, ustayı haklı bularak kıdem tazminatının ödenmesi yönünde karar alırken, fırın ustasına kötü haber Yargıtay'dan geldi.

Yetki Belgesi Olmayana Kötü Haber

Yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

Tüketici Güvenmiyor

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Trabzon Esnafına Kötü Haber

Ustaoğlu, "Vaka durumunda artış trendi devam ederse, üzülerek ifade etmek istiyorum ki Trabzon maalesef kademeli yasakların kalkması hususunda en geç karar verilebilecek illerden birisi olabilir. Buradan tekrar vatandaşlarımıza uyarılarımızı yapıyoruz. Allah rızası için bu konuda vatandaşımız kurallara uysunlar " dedi. 

Beyaz Eşya Alacaklara Kötü Haber

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Video, kamera, ses sistemleri ve fiyatı 3 bin 500 liradan fazla TV’lerde taksit 6 aydan 4 aya indirildi. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında taksit sayısı 18 aydan genel sınırlama olan 12 aya düşürüldü.

Taksilere Kötü Haber

Bir yandan pandemi diğer yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni getireceği 6 bin taksi ile uğraşan taksici esnafına kötü haber. Esnafın Korkulu rüyası UBER geri geliyor. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu “Önceki senelerdeki gibi eylem yapmayacağız. Yargı yoluna başvuracağız ve sadece hukuk alanında hakkımızı arayacağız” dedi.

Postacılara Kötü Haber

Hande Erçel'e Kötü Haber

DSÖ'den Kötü Haber

ABD, Bill Gates'in başlattığı Evde Koronavirüs Testi Projesi Askıya Alındı

Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates'in kurduğu vakıf tarafından başlatılan "evde koronavirüs test" uygulamasına ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından kötü haber haber geldi.

Ruhani'den Kötü Haber

Can Yaman'a Kötü Haber

Gurbetçilere Kötü Haber