Mansur Yavaş Haberleri

Mansur Yavaş Haberleri

Mansur Yavaş'tan özel halk otobüslerine: Ya otobüsleri bize satın ya da başka iş yapın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, özel halk otobüsü krizinde işletmecilere rest çekerek, "Ya otobüslerin hepsini bize satın ya da gidin başka iş yapın" dedi.

Ankara'da özel halk otobüsleri kontak kapattı

Ankara’da toplu ulaşımda yaşanan ücretsiz yolcu gruplarını taşımama tartışması yeni bir boyut kazandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, 65 yaş üstü yolcuları ücretsiz taşımayan özel halk otobüslerinin trafikten men edileceğini açıklamasının ardından özel halk otobüsleri kontak kapatma kararı aldı. Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara, özel halk otobüslerinin Pazartesi günü çalışmama kararı aldığını açıkladı.

Ankara'da MKE fabrikasında patlama! Yaralılar var

Ankara Kayaş'ta MKE fabrikasında patlama oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 işçinin yaralandığını ekiplerin ise bölgede olduğunu dile getirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ormanlık alana sirayet eden yangın için söndürme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ise çevre güvenliği önlemlerinin alındığını belirterek "Yangın söndürülmeye çalışıyor. Küçük patlamalar da duyuyoruz." dedi.

Meteorolojiden 24 il için sarı kodlu uyarı (Bugün hava nasıl olacak?)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. MGM'nin tahminlerine göre batı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. 24 il için sarı kodlu yağış uyarısı verilirken, ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da bugün beklenen sağanak yağış nedeniyle Ankaralıları uyardı ve belediyedeki ilgili birimlerin tüm izinlerinin kaldırıldığını açıkladı.

Ömer Çelik: CHP, yenilgiye gerekçe hazırlıyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Anadolu Ajansı'nın seçim sonuçları konusunda algı yaratmaya çalıştığını söyleyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gecenin sonunda Cumhurbaşkanı ilan edileceğine yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

Akşener Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktı 6'lı masa dağıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından açıklama yaptı. Akşener, "5 parti 'Kılıçdaroğlu aday olsun' dedi. Biz iki isim arasında görüşümüzü beyan ettik. Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu. Maalesef görüş ve önerilerimiz masadakiler tarafından reddedildi" ifadelerini kullandı. Akşener, "Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız" dedi. Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu.

Ankara’da özel halk otobüsleri kontak kapattı: Mansur Yavaş’tan açıklama geldi

Ankara’da özel halk otobüslerinin kontak kapatmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan açıklama geldi.

Ankara'lı Dolmuşçu, Halk Otobüsü Esnafı İkna Odasına mı Alındı ?

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ekibine büyük bir suçlama yaparak kontak kapatmaları için dolmuşçu, halk otobüsü esnafının ikna odalarına alındığını öne sürdü.

Yiğiner'den Mansur Başkan'a: Ankara'yı Batıracaksın!

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara'da özel halk otobüsü ve minibüsçülerin akaryakıt zamlarını ve gerekli desteği aldıklarını belirterek kontak kapatmasıyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur yavaş'a yönelik sert açıklamalarda bulundu. Yiğiner "Mansur Yavaş bu gidişle belediyeyi batıracak. Mansur Yavaş, şov yapmasın gereğini yapsın" çağrısında bulundu

Ulaşım Esnafına Zam mı Geliyor...Yavaş Açıkladı

Ankara'da kontak kapatan özel halk otobüsleri ve dolmuşçu esnafına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur yavaştan Müjdeli Haber geldi Mansur Yavaş yeni fiyat önerisini Belediye Meclisini sunuyor.

75 kuruşa satılan ekmek 2 liraya çıktı! Ankara'da Halk Ekmeğe yüzde 60 zam

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş., 1 lira 25 kuruş satılan 250 gramlık normal ekmeğin fiyatını 2 liraya yükseltildiği açıkladı.

Özel Halk Otobüsçü Esnafı İsyanda

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş," ulaşım zammı her yıl UKOME kararıyla güncellenebilir. UKOME tarafından değerleme oranına göre bu zam yapılsa bizde sürekli zam isteyen taraf olmayız. Bizler de zam istemekten yorulduk. Esnafında dileği UKOME’nin değerleme oranına göre her yıl toplu ulaşımda da fiyat güncellemesi yapmasıdır." dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, faturalarını ödemeyen vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, su faturalarını ödemekte zorlananlar için yardım kampanyası başlatıldığını bildirdi. Mansur Yavaş, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Ekonomik krizin faturasını ödeyen vatandaşlarımız kendi faturalarını ödeyemez hale geldi. Gelin, su kullanımının arttığı pandemi sürecinde yine iyilikte bir damla olalım." ifadesini kullandı.

Sen Dinle Mansur Başkan Sen Dinle

Artan girdi maliyetlerini gerekçe göstererek minibüs ücretlerine zammın kaçınılmaz hale geldiğini anlatan "Piston Düştü Mansur Başkan" haberimiz Ankaralı Dolmuşçuların ne kadar büyük zorluklar içinde olduğunu ortaya çıkarttı. Esnaf sosyal medyadan pahalılığı, zammı, ekonomiyi ve siyaseti konuştu...

Tam Gaz Başkan Aman Yavaşlama

‘Lezzet Ankara' polemiğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geri adım yok. Yavaş "En fazla itiraz eden firma, hissesinin büyük kısmını İngiltere'ye satmış bir firma. Yüzde 38'den, itirazlar sonucunda yüzde 10, 11 gibi bir komisyona inmiş bir firma. Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız." dedi.

Pandemi de Bile Komisyon Oranından Geri Adım Atmamışlardı

Pandemi sürecinde gelir kaybına uğrayan esnafa yönelik destek çalışması kapsamında, komisyonsuz bir yemek sipariş portalı olarak hayata geçirilen 'Lezzet Ankara’ platformuna, Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın'dan tepki geldi. Sosyal medya hesabından baltasıyla meşhur Zagor simgesini kullanan Aydın, önce Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın projesine 'rekabet güzeldir' mesajı yolladı, sonra da belediyenin uygulaması için yaptığı paylaşımda "Rakip olmayan bir Devlet kalmıştı" diyerek Ankara’daki girişime adeta baltayı savurdu

Ankara'da sözleşmeli çiçek üreticiliği dönemi

  Seçimlerden önce “Benim en büyük hayalim Ankaralıyı zengin etmek” diyerek sözleşmeli üreticilik modelini vadeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2020 yılında bin 15 çiftçiyle sözleşmeli üretime geçilmesinin ardından şimdi de Başkentli çiçekçilere verdiği sözünü tutuyor.

Tüketici haklarını resim ve karikatürle anlattılar

 Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Bakanlığı iş birliğinde geçtiğimiz yıl düzenlenen ancak pandemi süreci nedeniyle ertelenen ‘‘Tüketici Hakları’’ konulu resim ve karikatür yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu.

Ankara'da esnafa hijyen ve işgal harcı desteği

 Ankara Büyükşehir Belediyesi, kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeniden hizmet vermeye başlayan restoran, kafe, fırın ve lokantalara hijyen desteği için harekete geçti.

Yavaş'tan Esnafa Üçüncü Yardım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, salgın nedeniyle kapanan sektör çalışanlarından kendilerine başvuranlara üçüncü kez nakit ödemesi yapılacağını duyurdu.

Başkentte tarımsal destek başvuruları dijitale taşındı

    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla çiftçilere yönelik başlattığı tohum ve fide desteğini sürdürüyor.

Mansur Yavaş Gıda Esnafını Unutmadı

Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemide zor durumda kalan esnaf için dayanışma çağrısında bulundu.

Ankara'da gündem kırsal kalkınma

 Ankara Kent Konseyi (AKK); sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe kent konseyleriyle iş birliği yaparak Başkent'te kırsal kalkınmayı destekleyen projelere destek olmaya devam ediyor. 

Ankara'da müzisyenlere destek

Birçok sektör çalışanının yanında olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş şimdi de Ankara’da ikamet eden ve salgın süreci nedeniyle uzun süredir işsiz kalan müzisyen ve müzik gruplarına tanıtım ve nakit desteği sağlayacaklarını açıkladı

Çiçekçiler Sevgililer Günü'nde açık olacak

 Ankara Kent Konseyi (AKK), pandemi sürecinde zor günler geçiren sektör temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Çiçekçilik ve peyzaj sektörünün sorunlarını duyurmak ve yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için “Üreten Ankara, Kazanan Türkiye!" sloganıyla "Çiçekcilik ve Peyzaj Sektörleri İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Ankara'da Halk Ekmek büfeleri yeni sahiplerini buldu

Ankara Halk Ekmek, boş durumda bulunan ve sözleşmesi sona eren ekmek satış büfeleri için noter huzurunda kura çekilişi yaptı.

Tekerlikli Ekmek Teknesi

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Ankara Büyükşehir Belediyesi bu yıl da noter huzurunda yapılan kura çekilişiyle belirlenen 150 engelli vatandaşa simit camekanlarını teslim etti.

Esnafın Çilesi, Yavaş'ın Uykularını Kaçırıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Evine ekmek götüremeyen her vatandaşımız için uykularımız kaçıyor" dedi

400 üreticiye 400 ton kırmızı mercimek tohumu

Ankara'da Şereflikoçhisar, Bala ve Haymana ilçelerinde yaklaşık bin 400 yerli üreticiye yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı payı olmak üzere ilk kez 400 ton “Kırmızı Mercimek Tohumu” dağıtımı gerçekleştirecek.

Kooperatiflere müjde: O marketin 4. şubesi açıldı

Ankara’da çok sayıda kooperatiften ürün alımı yapılarak hizmetlerini sürdüren kurulan Esnaf Market’in dördüncüsü Kızılay’da açıldı