Murat Haberleri

Murat Haberleri

Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın yüzde 87'si tamamlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın depo sahasının hizmete alınması töreninde konuştu.

Bakan Kurum'dan Ayder Yaylası açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından Rize'deki Ayder Yaylası'nda yapılan çalışmalara ilişkin paylaşımda bulundu.

Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve 2 kişi tutuklandı

Beşiktaş Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 16 şüpheliden eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın aralarında bulunduğu 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bakan Kurum: Yeni konut kampanyası başlayacak

Marmara Depremi'nin 23. yılında İstanbul'da açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum; yeni bir konut kampanyası başlatacaklarını duyurdu. Kentsel dönüşümde kira desteğinin artacağını açıklayan Kurum, kampanyaya ilişkin ayrıntıları da paylaştı.

Bakan Kurum: Konut ve kira fiyatlarında düşüş başladı

Konut ve kira fiyatları ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bir açıklama yaptı.

Bakan Kurum'dan 'asbestli gemi' açıklaması

İzmir Aliağa'da sökülecek Brezilya gemisine ilişkin Bakan Kurum'dan açıklama geldi. 

Rakip de Olsalar Kazanan Kahveci Esnafı

Esnaf ve Sanatkar odalarının birliklerinin seçimlerinin ardından şimdi de federasyon seçimleri tamamlanmak üzere. Türkiye Kahveviler Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu Kongresi öncesi 3 Genel Başkan adayı olarak bugün bir araya gelerek esnaf kardeşliğinin ne demek olduğunu birbirinin ellerinin kaldırarak kamuoyuna ilan ettiler.

Bakan Kurum: Vatandaşımız aidat öder gibi ev sahibi oluyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanının ağustos ayında açıklayacağı projeyle 81 ilde vatandaşların aidat öder gibi bedellerle ev sahibi olacağı çalışmayı başlatacaklarını belirtti.

Bakan Kurum'dan kira ile ilgili önemli açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, fahiş kiralarla ilgili yaptığı açıklama yaptı. 'Fırsatçılara geçit vermeyeceğiz' ifadelerini kullanan Bakan Kurum, 'Fahiş kiralarla ilgili yaptığımız çalışmayı Cumhurbaşkanımız yakında paylaşacak. Konut sahibini de kiracıyı da mağdur etmeyeceğiz' ifadelerini kullandı.

Aman Dikkat ! Bu Kebap Müptela Yapar

Siirt'in ünlü büryan kebabının 32 yıllık ustası Murat Kayaalp'e göre büryanı bir yiyen müptelası oluyor. www.esnafhabertv.com'un ustalar konuşuyor programına konuk olan Murat Kayaalp adım adım kebabının yapılışını anlattı.

Bakan Kurum: Hayat pahalılığıyla ilgili mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ''Bu enflasyon, hayat pahalılığıyla ilgili mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz ve her zaman vatandaşımızın, milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz hiçbir zaman vatandaşımızı aç da açıkta bırakmadık. Her zaman yanında olduk, omuz omuza olduk, gönül gönüle olduk'' dedi.

Mali'den Türk ürünlerine yoğun ilgi! Hedef 200 milyon dolar

Türkiye ile Mali arasındaki gelişmeleri değerlendiren Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Murat Mustafa Onart, "Geçen yıla göre ticaret hacminde yüzde 100'lük bir artış sağladık, 140 milyon dolara ulaştık. Hedefimiz 200 milyon doları aşmak" dedi

Altında, Pırlantada Büyük Vurgun

Savaşın etkisiyle birlikte güvenli liman olarak görülen altında da fiyatlar zirve yaptı. Ekonomik krizle alım gücü düşen vatandaşı dolandırmak için ise akla gelmeyecek yöntemler türedi. İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Murat Kurtuluş Buyrukçu, altın piyasasında dönen oyunları kendisini ziyaret eden CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’e anlattı.

Bakan Kurum: 84 milyonun en önemli parçası olacaklar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum atık toplayıcılarına yönelik düzenlemeyle ilgili, " Onları 84 milyonun en önemli bir parçası olduğunu hissettireceğimiz düzenlemeler olacak" dedi.

İşte Forbes listesine giren en zengin Türkler

Forbes'in dünyanın en zenginlerini sıraladığı listeyi yayınladı. Listede Murat Ülker, Hamdi Ulukaya ve Ferit Şahenk en zengin ilk üç Türk olarak yer aldı.

Kırmızı et fiyatı neden yükseliyor?

Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Yağmur, aracıların hayvanları ahırlarda tutarak fiyatların yükselmesine neden olduklarını söyledi.

Buğdaya büyük zam

Toprak Mahsulleri Ofisi, un sanayicilerine sattığı buğdaya yüzde 22 zam yaptı. Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) İstanbul Şube Başkanı Murat Kapıkıran, “Sanayicinin ham madde temininde artan maliyetleri tüketiciye ekmek ve un zammı olarak dönecek” dedii

Yabancı yatırımcılarla bir araya geldiler

Fransa'da düzenlenen bu sene 31'incisi yapılan MIPIM Gayrimenkul Fuarı'na Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati de katıldı.

Bakan Nebati, Fransa'da yatırımcılarla görüşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte 16 Mart'ta Fransa'da yatırımcılarla görüşecek.

İklim Şurası toplandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İklim Şurası'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Popçu Murat Boz da zamlara tepki gösterdi

Popçu Murat Boz, sosyal medya hesabından "Akıl almaz yükseklikteki zamlar nefes aldırmaz oldu" diyerek faturalara gelen zamlara tepki gösterdi.

Bakan Kurum'dan TOKİ konutlarına indirim müjdesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ konutlarında mart ayında yeni bir indirim kampanyası düzenleyeceklerini söyledi.

Bakan Kurum duyurdu: 11,5 milyar liralık yatırım yaptık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar 11,5 milyar liralık yatırım yaptıkları Karabük’te yaklaşık 70 bin metrekarelik kent meydanı alanının millet bahçesine çevrileceği müjdesini verdi.

Kurum: İstanbul'da 90’lı yıllara geri dönüş var

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “Bugün, İstanbul ne yazık ki yatırımlarla değil, İstanbul’la hiçbir alakası olmayan suni gündemlerle, mağduriyet edebiyatıyla gündeme gelmektedir. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.

'122 bin kurum sıfır atık sistemine geçiş yaptı'

Bakan Kurum: İklim kriziyle mücadele kapsamında temin ettiğimiz 3 milyar 157 milyon Avroluk finansmanı çevremiz, doğamız ve insanımız yararına kullanmaya başladık.

Maliye Bakanlığı'nda bir atama, bir görevden alma

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Murat Zaman atandı. Vergi Denetim Kurulu Başkanı Necmi Keskinsoy ise görevinden alındı

'1 milyonuncu ihracat beyannamesi onaylandı'

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Muratbey Gümrük Müdürlüğü'nde bugün yılın 1 milyonuncu ihracat beyannamesinin onaylandığını açıkladı.

Piston Düştü Mansur Başkan

Artan girdi maliyetlerini gerekçe göstererek minibüs ücretlerine zammın kaçınılmaz hale geldiğini belirten Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Murat Yılmazer,  esnafın destek beklediğini  kaydetti.

Bakan Kurum'dan Ankaralılara müjde: Türkiye'de bir ilk olacak

AK Parti Gölbaşı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara ile Gölbaşı ilçesindeki hizmetlerini anlatarak, Gölbaşı ilçesi için planlanan yeni projelerin de müjdesini verdi.

Ağrı ve İstanbul'un Ekmek Kavgası

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı'da yüz bin ekmeğin yarından itibaren 1,40 liradan satışa sunulacağını belirterek, "İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak" dedi.