Tunç Soyer Haberleri

Tunç Soyer Haberleri

Cumhurbaşkanı'ndan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yeni Yurtlar Kampüsü'nde 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Tunç Soyer'in İzmir'in kurtuluş töreninde yaptığı konuşmalara sert tepki gösteren Erdoğan, "Osmanlı'ya hakaret ediyor. Haddini bilmez, ahlaksız" dedi. Erdoğan ayrıca, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarıyla ilgili olarak, "Ermenistan tarafı için bu tutumun elbette sonuçları olacaktır. Bu gelişme karşısında da Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu tüm dünya bilmelidir" ifadelerini kullandı. Erdoğan öğrencilere de bir müjde vererek, yurt ücretlerinde herhangi bir artışa gidilmeyeceğini açıkladı.

İzmir’de toplu ulaşıma yüzde 36 zam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2022 yılında toplu ulaşıma yüzde 36 oranında bir zam yapmayı planladıklarını açıkladı. Soyer, öğrencilerin ulaşım ücretinde değişiklik yapılmayacağını söyledi.

Tunç Soyer'den Esnafa Destek Mesajı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ahilik Haftası nedeniyle esnaf ve sanatkâr temsilcileriyle bir araya geldi.

O ilde ilk girişimcilik programı için başvurular başladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliğiyle kurduğu Girişimcilik Merkezi İzmir, “tarım” temasıyla ilk girişimcilik programını başlatıyor.

Esnaftan Kılıçdaroğlu'na: Bin lirayı pazar harçlığı diye vermişler

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sorunlarını anlatan İzmirli hal esnafı “İşimiz eskisi gibi değil. Bin lira diye veriyorlar ama bin lira neyin parası onu da çözemiyoruz. Bin lirayı pazar harçlığı diye vermişler” dedi.

Soyer’den esnafa destek çağrısı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren esnafın pandemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıları hafifletecek yeni bir destek kampanyası başlattı.

Esnafı da ziyaret eden Soyer'den Bakırçay'a müjdeler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bakırçay Havzası turunun son gününde Bergama ve Kınık’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve projelerini inceledi.

İzmir Esnafına Su Zulmü

İZSU, Menderes'te iki aydır kapalı olan ve 5 lira 45 kuruşluk su tüketen lokantaya 939 lira, Konak'ta 10 lira 90 kuruşluk su tüketen restorana bin 169 lira su faturası gönderdi.

İzmir'de esnaftan belediyeye Kemeraltı teşekkürü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası olmaya hazırlanan tarihi Kemeraltı’nda yaklaşık 200 milyon liralık yatırımla başlattığı çalışmalar esnafın yüzünü güldürdü.

Soyer Çiftçi Pazarcı Esnafı

Soyer çifti, alışverişini de buradaki üretici esnaftan yaptı. Başkan Soyer, pazarda vatandaşların sorunlarını da dinledi.

10 bin seyyar esnaf tek çatıda buluşup ilk Meclis'i yaptı

Türkiye'de bir ilk... Seyyar esnafı dernek çatısı altında buluştu. İzmir’de 10 bin üyeye sahip 6 kooperatif ile 5 dernek bundan sonraki faaliyetlerini İzmir Seyyar Satıcılar Derneği çatısı altında sürdürme kararı aldı.

İşte Tunç Soyer Belgesi !