anadolu yakası escort

Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Gram Gıda ve Tekel Mad. Tic. A.Ş.

Gram Gıda ve Tekel Mad. Tic. A.Ş.
21.858 Okundu
26 Nisan 2019 - 13:14
Firma Yetkilisi
Yetkili Telefon312 385 10 12
Telefon312 385 10 12
Faks
Web Sitesi www.gram.com.tr
E-Postainfo@gram.com.tr
Firma AdresiMacun Mah. 225. Cd. No : 1 Yenimahalle / Ankara / Türkiye
İl / İlçeAnkara
Sektörlergıda

Şirketimiz 11 Ekim 1996 Tarihinde 5.000.000.000 TL sermaye ile kurulmuştur.

Tekelin pazarlamasının özelleştirmesine karar verildiğinde, yaşanan ihale şartlarına müteakip, dönemin hükumetine, ‘ Benim esnafım kendi işini kendi görsün, Türkiye deki tüm bakkal odaları birer şirket kurmak suretiyle, kendi tekel ihtiyaçlarını, kendileri dağıtsın.’ diyen, Türkiye Bakkallar Federasyonu Başkanı ve TESK Genel Başkanı Sayın Bendevi Palandöken’ in bu teklifi dönemin hükumetince en uygun çözüm olarak görülmüş ve gerekli yasal düzenlemelere müteakip, Ankara Bakkallar Odası tarafından 11 Ekim 1996 tarihinde o zaman ki adı ile ‘ Gram Gıda ve Tekel Maddeleri Basın Yayın Tic. A.Ş. ’ kurulmuştur.

Gramın ortaklık yapısı, yayınlanan kanunla olması gereken biçimde yer almış ve halen de aynı yapısını korumaktadır.

Hisse paylaşımı;

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası : % 17,60

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Kefalet Kooperatifi : % 22,6

Küçük hisseli ortaklar : % 59,80

Olarak gerçekleştirilmiştir.

Daha sonra yayınlanan genel kanunla çeşitli artışlarla sermaye 2.000.000.000.000 TL ye, ismi de ‘ Gram Gıda ve Tekel Maddeleri Tic. A.Ş ’ ye dönüştürülmüştür.

Şirketin tüm kazancını sermayelerine ekleyerek ve gerekli tüm yatırımlar zamanında yapılarak, kar payı dağıtmadan bu gün tüm Ankara’nın tekel ihtiyacı ile birlikte 10 – 12 bin müşterisine, 30 u aşkın bayilik ile 1000 i aşkın çeşitli gıda ve ihtiyaç maddeleri satışını başarıyla yürütmektedir.

Bu arada kurduğu paketleme tesisi ile ‘ GRAM ’ adı altında bakliyat ve toz şeker paketleyip, diğer gıda ve ihtiyaç maddeleri ile birlikte üyelerimize ucuz, temiz ve sağlıklı ürünler pazarlamaktadır.

Bu gün satış ve dağıtım ekimiz, mamulünü pazarlamak isteyen üretici ve ithalatçıların ilgisini yıllardır çekmekte ve şirketimizle çalışmayı cazipleştirmektedir.

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com