anadolu yakası escort

Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Hayırdır ? HAK İŞ’ten Bakan’a “Kum Saati”

Hayırdır ? HAK İŞ’ten Bakan’a “Kum Saati”
11.784
10 Eylül 2020 - 15:22

HAK-İŞ Konfederasyonu’ndan  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a “Zaman uyarısı” anlamına gelen kum saati hediye edildi.

Kamuda kadroya geçen işçilerin sendikalarının yeniden belirlenmesi için tanınan sürenin 1 Kasım’da başlamasından önce HAK İŞ yönetiminin hediyesi dikkat çekti. Altı yüz bini aşkın üyeye sahip HAK İŞ’in en büyük sendikası Hizmet İş bu düzenlemeyle işçilerini kaybetmekle karşı karşıya.

Kamuda taşerondan kadroya geçen işçi sayısının 300 bin civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu işçilerin sendikal yer değişiklikleri, sendikaların üye sayılarını da etkileyecek. Bundan en çok etkilenecek olan HAK İŞ bir kısmı temmuz ayında yürürlüğe giren düzenlemenin iptalini istemişti.

Kanun hükmünde kararnameyle taşerondan kadroya geçen 900 bin çalışan için, sendikalılıkta bir geçiş dönemi 2017  yılında öngörülmüştü. Taşeron çalışanlar, başta “genel işler” olmak üzere bazı iş kollarında örgütlü bulunurken, kadroya geçtikten sonra, çalıştıkları iş yeri hangi alanda faaliyet gösteriyorsa o alandaki sendikalara üye olması gerekiyordu.  Ancak daha önceden genel işler kolunda örgütlü sendikalara üyeyken, kadro sonrası, sağlık ve sosyal hizmetler alanında faaliyet gösteren sendikalara geçmesi gerekiyor. Bu nedenle Hak İş’te en büyük üye kaybını  Hizmet-İş sendikası ile Öz Büro İş Sendikası yaşayacak.  HAK İŞ bu nedenle “İşçilerin fiilen çalıştıkları ve halen örgütlenmiş oldukları iş kollarında örgütlenmelerinin sürekli hale getirilmesini” talep ediyor.

Bakan’a Kum Saati

Ziyareti “Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u Konfedederasyonumuz HAK-İŞ’te ağırladık. başlığı ile duyuran HAK İŞ şu aıklamayı yaptı:

“Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 10 Eylül 2020 tarihinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u Konfederasyonumuz HAK-İŞ’te ağırladı.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmeye, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Mehmet Şahin ve Hüseyin Öz, Genel Sekreter Yardımcımız Eda Güner ve Bakanlık Bürokratları katıldı.

Görüşmede, çalışma hayatının gündemine ilişkin konular ele alındı.”

 

 

marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com