Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Kılıçdaroğlu: Çiftçi desteklenirse dünyayı doyurur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin yayın organı Millet Dergisi’ndeki yazısında, “Çiftçimiz desteklendiğinde, halkımızın gıda ihtiyacının yanında dünyadaki dezavantajlı toplulukları doyuracak ve de önemli bir dışsatımcı ülke olacak bir üretim yapacağını biliyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu: Çiftçi desteklenirse dünyayı doyurur
1.076
07 Eylül 2020 - 11:07

Kemal Kılıçdaroğlu Millet Dergisi’nin Türkiye’de tarımın durumuna ayırdığı özel sayısının başyazısını kaleme aldı. Kılıçdaroğlu yazıda özetle şunları belirtti: “Cumhuriyet Türkiye’sinde ekonominin lokomotifi olan tarım sektörü; her geçen gün ülkemizde kan kaybederken, gelişmiş ülkelerde stratejik bir sektör olma özelliği devam etmektedir. Birleşmiş Milletler Dünya ve Gıda Örgütü’ne göre dünyada 690 milyon insan açlıkla mücadele etmektedir. Sadece 2020 yılında 130 milyon insanın, COVID-19 salgınından dolayı açlıkla karşı karşıya kalacağı ifade edilmektedir.

ÇİFTÇİ TARIMDAN KOPTU

Çiftçi tarımdan kopmakta, gençler tarım dışı alanlara yönelmekte, tarım toprakları atıl kalmakta, kırsal boşalmakta ve dışa bağımlı bir tarımsal yapı ortaya çıkmaktadır. Akıl ve bilimin yolunda, emeğini ve alın terini ortaya koyan çiftçimiz desteklendiğinde, halkımızın gıda ihtiyacının yanında dünyadaki dezavantajlı toplulukları da doyuracak ve de önemli bir dışsatımcı ülke olacak bir tarımsal üretim yapacağını biliyoruz.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com