Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Öz Finans İş’ten Sınava Girecek Üyelerine Kitap

Öz Finans İş Sendikası .Ziraat Bankası Bankacılık Okulu ile Halkbank Akademi tarafından hazırlanarak yalnızca bankaların internet portallarında yayınlanan kitapçık ve soruları özel izinle kitap haline getirilerek binlerce üyesine dağıttı.

Öz Finans İş’ten Sınava Girecek Üyelerine Kitap
13.299
12 Eylül 2019 - 22:55

Kısa  adına Öz Finans İş Sendikası Öz  Banka Finans ve Sigorta Çalışanları Sendikası, görevde yükselme  imtihanına girecek olan Ziraat Bankası ve HalkBank’ta çalışan üyelerine çalışma kitabı yaptırdı.

Ziraat Bankası Bankacılık Okulu ile Halkbank Akademi tarafından hazırlanarak yalnızca bankaların internet portallarında yayınlanan kitapçık ve soruları özel izinle kitap haline getirilerek binlerce üyesine dağıtıldı.

Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  “Gireceğiniz yükselme sınavlarında başarılı olmanız ve bu başarınızda da en ufak bir katkımızın olması, bizleri de ziyadesiyle mutlu edecek bir husus olacaktır. Bu yıl gireceğiniz görevde yükselme sınavlarında, bankalarımız tarafından, banka portallarında sizlerin istifadesine sunulan sınav hazırlık notlarını, bankalarımızın da izniyle, basılı sınav notları olarak sizlere ulaştırmak istedik. Görevde yükselme sınavlarında başarılar diliyor, başarınız için dualarımızın sizlerle birlikte olduğunu bilmenizi istiyor ve sendika olarak, her türlü problemimizde, sizler adına, bankalarımızın yanında çözüm ortağı olmaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum.” diye konuştu.

Eroğlu açıklamasına şöyle devam etti:

” Sendikamızın değerli üyeleri, Bizler, kamu bankaları çalışanları olarak; ülkemizin kalkınması ve büyümesi için gerekli finans desteğini sağlamak, milletimizin tasarruflarını bu alana kanalize etmek ve milletimizin bankacılık konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla gayret eden hizmet sektörü çalışanlarıyız. Mesailerimiz; kesintisiz, fasılasız, meşakkatli ve bir o kadar da yoğun bir rekabet ortamında geçmektedir. Bundan dolayı da bankacılık, neredeyse, ağır iş kolu durumundadır.
Hafta sonu, resmi tatil ya da bayram tatili demeden, müşterilerimizin bankacılık işlemlerini ve taleplerini karşılamak için, her türlü fedakarlığı yaparız. Ailemiz, kendi sosyal çevremiz ve sağlığımız için ayırdığımız zamandan bile işimize aktarmak durumunda kaldığımız olur.
Yoğun rekabet, sadece bankacılık sektöründe bankalar arasında değil, birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız arasında da yaşanmaktadır. Bankacılık kariyerindeki her anımız önemli olmakla birlikte, yükselme sınavlarının ayrı bir önemi haiz olduğu yadsınamaz. Yılların tecrübesi, brikimi ve emeği ile bir üst unvanda kariyer yolculuğuna devam etmek, bir bankacının en büyük hedeflerinden birisidir.
Sendika olarak, siz değerli mesai arkadaşlarımızın, hem geneli ilgilendiren hem de özel sorunlarınızın hiç birisine karşı duyarsız kalmadık ve banka yönetimleri ve ilgili birimlerle, sadece TİS dönemlerinde değil, sürekli olarak, çözüm arayışında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.
Sendikal hayatta, bütün problemlerin hemen çözüme ulaştırılmasını sağlayacak bir sihirli ele sahip olmadığımızı, bazı problemlerin ortaya çıktığı anda, bazı problemlerin de zamanla çözüme kavuşturulacağını ifade ettik. Bugüne kadar da birçok konuda başarılı sonuçlar aldık ve yakın zamanda sonuç almayı umduğumuz bazı hususlarda görüşmelerimizin devam ettiğini bilmenizi isteriz.
Bizim bankamız, bizim sendikamız ve bizim işimiz anlayışı ile, hem ortak başarı hem de sorunların çözümünde, birlikte olduğumuz ve sendika olarak da, problemlerimizin çözümünde de bankalarımızın yanında çözüm ortağı olma gayretimiz var olduğu sürece, üstesinden gelemeyeceğimiz bir konu olduğunu düşünmüyoruz.”

Öz Finans İş Sendikası Sınav notlarını içeren kitaplarımız ve sınav seti (sendikamız amblemli kalem ve silgi), 9-10 Eylül tarihinden itibaren sendikaNIN şube başkanları, il baş temsilci ve temsilcileri aracılığıyla dağıtılacağını duyurdu.  Kitap dağıtımı ile ilgili  Şube Başkanı, İl Baş Temsilcisi ve Temsilci listesi ve iletişim bilgilerine www.ozfinansis.org.tr adresinden ulaşılabilecek.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com