Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Poyraz: “Kendi Göbeğimizi Kendimiz Keseceğiz”

Poyraz: “Kendi Göbeğimizi Kendimiz Keseceğiz”
2.962
05 Ekim 2020 - 18:59

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, “Biz ülke olarak her alanda kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız dedi.

Eskişehir’ de hibrit mısır deneme ekiminin hasat törenine katılan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Poyraz,“Biz Tarım Kredi Kooperatifleri olarak geçmişte zaman zaman eleştirilirdik. Doğrudur. Onları da kabul ediyoruz. Onlardan da ders çıkarıyoruz. Tüm bu hatalarımızdan da ders çıkararak, yeni dönemde çiftçimizle, üreticimizle birlikte bir elimiz üreticide bir elİmiz tüketici tarafında olmak üzere kendimizi yeniden yapılandırarak hizmetimizi daha etkin bir şekilde yapacağız” diye konuştu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Poyraz konuşmasına şöyle devam etti:

“Şu yaşadığımız son 8-9 aylık dönemde pandemi süreci bize şunu öğretti, ne yaparsanız yapın, biz ülke olarak her alanda kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz lazım. Bu savunma sanayinde de böyle diğer imalat sanayinde de böyle, tarımda da böyle. Dolayısıyla biz şu anda milyar dolarlarla ifade edilen devasa büyük uluslararası şirketlere karşı bu anlamda yaptıklarımızı, yapacaklarımızı göstermemiz gerekiyor. Vatandaşımızın bunları görmesi lazım. Marifet birazda iltifata tabi. Arkadaşlarımızın 15-20 yıllık gayretlerinin sonuçlarıdır bunlar. Burada bugün bu ekim yapılıyor, 6-8 ayda hasat alınıyor. Hayır 8 ay değil. Belki 20 yıl 8 ay bu. Bunu böyle görmek lazım. Gelinen nokta ülkemiz açısından gurur vericidir. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Niye tedbirimizi almak zorundayız? Daha şu anda gelinen nokta uçaklar bile havada giderken biliyorsunuz mecburi inişe tabi tutularak, sağlık malzemelerine el konuldu. Üç kuruşluk maskelere el koyan uluslararası sistemlerin gelecek olan tohum getiren gemilere de el koyar, diğer tarımsal girdilere de el koyar. Biz ülke olarak tarımsal girdilerin üretilmesinde, tüm üretim süreçlerinde ihtiyaç olan ne varsa hepsinde kendi kendimize yeterli hale gelmek mecburiyetindeyiz. Bunun mazereti olmaz”

 

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com