Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Tiyatro yasağı kalktı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, açık ve kapalı mekânlarda sahnelenecek tüm tiyatro, opera ve bale gösterilerinin pandemi tedbirleri için alınan yasakların dışında tutulacağını duyurdu.

Tiyatro yasağı kalktı
83
16 Eylül 2020 - 9:54

Geçen hafta 14 Eylül’den itibaren açık alanlarda konser, gösteri, tiyatro, festival vb. etkinliklerin yasaklanmasının ardından birçok sanatçı, özel tiyatroların büyük zarar göreceğini söyleyerek karara tepki göstermişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan dün akşam yapılan açıklamada ise tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsillerinin il hıfzıssıhha kurullarının kararları dışına alındığı duyuruldu.

Açıklamada, “İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde açık ve kapalı alanlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri Bakanlığımızca 23.06.2020 tarihinde yayımlanan ‘Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile il hıfzıssıhha kurullarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Kararın ardından tiyatrocular, büyük sevinç yaşadı. “Müjde yasak kalktı” tweet’i atan Rasim Öztekin, iptal edilen kavuk devir teslim töreninin planlandığı 20 Eylül’de yapılacağını söyledi. Behzat Uygur, “Yaşasın tiyatro” tweet’i atarken, Cem Davran da bakanlığın açıklamasını alkış emojisi ekleyerek paylaştı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
İdam Raporu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RTÜK’ten Suç Duyurusu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korkutan Deprem Tahmini
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mevsim normallerine dönüyoruz
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gazilerle görüştü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ayvalık’ta korkutan yangın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com