Zeki Müren Müzikleri

Esnaf Haber TV

Zonguldak’ın Emektar Katırları Emekliye Ayrıldı

Zonguldak’ın Emektar Katırları Emekliye Ayrıldı
474
15 Eylül 2020 - 13:29

Zonguldak’ta yolları dik mahallelerde yıllardır çöp taşınmasında kullanılan katırlar emekli edildi. Çöpler artık konteynerlere konularak taşınacak.

Gazete Duvar’dan Mustafa  Özdemir’in  haberine göre, Zonguldak Belediyesi’nde 50 yıldır dik merdivenli evlerin çöplerini taşıyan katırlardan hayatta olan 11’i  bugün düzenlenen törenle emekliye ayrıldı.

Türkiye’nin en merdivenli şehri olarak bilinen Zonguldak’ta çöp kamyonlarının giremediği sokaklarda geceleri çöp toplayan katırlar bu hafta sonundan itibaren görev yapmayacak.

Dik merdivenli 5 mahallede görev yapan 11 katırın emeklilik törenine Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ile hayvan severler ve katırların seyisleri katıldı.
.

BAŞKAN ALAN: YILLARCA YÜKÜMÜZÜ SIRTIMIZDAN ALDILAR

Belediye Başkanı Alan, katırların kentin temizliği için uzun yıllar hizmet verdiğini belirterek, şunları söyledi:
“Uzun yıllardır kar kış, sıcak soğuk demeden 5 mahalle başta olmak üzere merdivenlerden, dik bayırlardan başlayarak sabahın ilk ışıklarına kadar Zonguldak’ın temizliği için yükümüzü sırtımızdan aldılar. Artık biz de pazar günü itibariyle onların yükünü sırtlarından alıyoruz. Onları emekliye ayırıyoruz.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
İdam Raporu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RTÜK’ten Suç Duyurusu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Korkutan Deprem Tahmini
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mevsim normallerine dönüyoruz
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gazilerle görüştü
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ayvalık’ta korkutan yangın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. EsnafHaberTV.com