Adana ESOB, İŞKUR'da temsilci bulunduracak

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger'in girişimleriyle Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nde (İŞKUR) esnaf ve sanatkarlarımız da temsil edilecek.

PAYLAŞ

 

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger’in girişimleriyle Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde (İŞKUR) esnaf ve sanatkarlarımız da temsil edilecek.

2021 yılının ilk ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde Adana Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi'nin başkanlığında gerçekleştirildi.

İl genelinde istihdam sağlamaya yönelik faaliyetler ve yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda Niyazi Göger’in teklifiyle Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde temsilci bulundurması oybirliği ile kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Göger, “53 binin üzerinde üyesiyle bölgemizin en etkili meslek kuruluşlarından birisi olan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin İŞKUR’da temsil edilmemesi önemli bir eksiklikti. 2021 yılın ilk toplantısında bu eksikliği gündeme getirerek, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin İŞKUR’da temsil edilmesi gerektiğine işaret ettik. Teklifimiz oybirliği ile kabul edildi. Başta Vali Yardımcımız Ferhat Burakgazi olmak üzere, teklifimize destek veren tüm başkanlarımız ve kurum temsilcilerine teşekkür ediyor, alınan kararın Adana’mıza, esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN