Yerel Yönetim

Yerel Yönetim Haberleri

Mansur Yavaş'tan özel halk otobüslerine: Ya otobüsleri bize satın ya da başka iş yapın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, özel halk otobüsü krizinde işletmecilere rest çekerek, "Ya otobüslerin hepsini bize satın ya da gidin başka iş yapın" dedi.

Ankara'da özel halk otobüsleri kontak kapattı

Ankara’da toplu ulaşımda yaşanan ücretsiz yolcu gruplarını taşımama tartışması yeni bir boyut kazandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, 65 yaş üstü yolcuları ücretsiz taşımayan özel halk otobüslerinin trafikten men edileceğini açıklamasının ardından özel halk otobüsleri kontak kapatma kararı aldı. Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara, özel halk otobüslerinin Pazartesi günü çalışmama kararı aldığını açıkladı.

İstanbul'da yeni eğitim-öğretim yılı alarmı

Yeni eğitim öğretim yılı 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak. İstanbul’da valilik ve belediye alarm durumuna geçti. Kentte Pazartesi günü 06.00 ile 14.00 saatleri arasında toplu ulaşım ücretsiz olacak. Kentteki şantiyelerde çalışmalara 1 hafta ara verildi. Emniyet güçleri ise okul çevrelerindeki önlemlerini sıklaştırıyor.

İBB'nin alt geçit çalışmasında bir işçi demirlerin altında kaldı

Maltepe’de İBB tarafından yapımı devam eden alt geçidi çalışmasında üzerine çok sayıda demir düşen işçi, yoğun uğraşlar sonucunda kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan işçinin yaşadığı kazaya ilişkin ise soruşturma başlatıldı.

İmamoğlu'ndan Mehmet Şimşek'e teşekkür

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki gün görüştüğü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in, belediyenin ihtiyaç duyduğu dış kredilere onay verdiğini aktardı. İmamoğlu, Şimşek'e sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla teşekkür etti.

Ekrem İmamoğlu, Bakan Şimşek ve Uraloğlu'nu ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nu ziyaret etti. İmamoğlu, ziyaretlerde İstanbul'u ilgilendiren konularda bilgi paylaşımı yaptıklarını açıkladı.

Ankara’da ulaşım ücretlerine zam

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ulaşım ücretlerine zam yaptı. 24 Temmuz tarihi itibarıyla tam bilet 15 TL, öğrenci bileti 7,5 TL, öğrenci abonmanı ise 220 Türk lirası oldu.

İstanbul'da ekmek fiyatı karmaşası

İstanbul'un farklı ilçelerindeki fırınlarda ekmek 6 TL ve 8 TL arasında satılıyor. Gramajları 200 ile 230 gram arasında değişen ekmeklerin Beşiktaş'ta 8 TL, Kağıthane'deki bir fırında ise 6 TL'ye satıldığı görüldü. İstanbul Valiliği, 8 Temmuz'da 200 gramlık ekmeğin fiyatına zam gelmediğini ve 5 liradan satılması gerektiğini açıklamıştı.

İstanbul'da suya zam geldi

İstanbul'da suya kademeli zam geldi. Konutta birinci kademede 14,61 TL olan tarife, yaklaşık yüzde 13'lük zamla 16,50 TL'ye yükseltildi. İkinci kademede yüzde 8, üçüncü kademede yüzde 47'lik artış yapıldı.

Ankara Valiliği'nden sağanak uyarısı

Ankara Valiliği, beklenen sağanak yağışına karşı uyarıda bulundu.

Şebeke borusu patladı, mahalle su altında kaldı

Mersin’in Tarsus ilçesinde içme suyu ana şebeke borusu patladı. Kanalın çevre duvarını yıkan sular tüm mahalleye yayıldı.

Şanlıurfa için içme suyu uyarısı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ), şebeke suyunun bulanıklık değerinde artış yaşandığı Karaköprü ilçesindeki bazı mahallelerde şebeke suyunun içilmemesi uyarısında bulundu.

İstanbul'da metro seferlerine ramazan planlaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada bazı sefer saatlerinin uzatıldığı duyuruldu.

İSKİ: Kısa vadede su problemi yaşanmayacak

İSKİ, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan 'İstanbul'un 3.5 aylık su rezervi bulunduğu' iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Ankara'da toplu taşımaya zam

Ankara'da toplu ulaşım ücretlerine 15 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Buna göre; tam bilet fiyatı 6,5 liradan 9,5 liraya, öğrenci bileti 3,5 liradan 4,75 liraya, öğrenci abonmanı ise 90 liradan 140 liraya çıkacak.

Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve 2 kişi tutuklandı

Beşiktaş Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 16 şüpheliden eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın aralarında bulunduğu 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ABB: Kontak kapatma eylemine karşı tüm tedbirler alınmıştır

Ankara'da dış ilçelere yolcu taşıyan özel halk otobüslerinin kontak kapatma kararı üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama yapıldı.

Ankara için uyarı: Öğleden sonraya dikkat!

Ankara Valiliği yoğun yağış olasılığına karşyı vatandaşları öğleden sonrası için uyardı.

Ankara için ciddi uyarı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden (ABB) vatandaşlara yağış konusunda yapılan uyarıda, "Bugün Ankara’da öğleden sonra yoğun yağışların başlaması beklenmektedir. Bugünkü yağışın olumsuz sonuçlarının, önceki yağışlarda toprağın suya doyması nedeniyle daha çok olabileceği tahmin edilmektedir. Bu bakımdan, özellikle istinat duvarı yakınlarına araçların park edilmemesi, büyük mesire alanları gibi açık alanlardaki bireysel programların ertelenmesi gibi tedbirlerin alınmasını vatandaşlarımızdan özellikle rica ederiz" ifadelerine yer verildi.

Toplam 686 haber.