Yaşam

Yaşam Haberleri

İşte yeni kabine

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni açıkladı. Merakla beklenen yeni kabinede dikkat çeken değişiklikler gözlendi.

Cumhurbaşkanı seçimi ikinci tur kesin sonuçları açıklandı

28 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanı seçimi ikinci tur oylaması kesin sonuçları, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Kesin sonuçlara göre; Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,18, Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47,82 oranında oy aldı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın mazbatasını TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a teslim etti.

Ankara'da fırtına ve hortum uyarısı

Ankara'da 3 gün boyunca olması beklenen fırtına ve hortuma karşı uyarı yapıldı. Özellikle cumartesi günü etkisini artıracak fırtına için tedbir alınması istendi.

Erdoğan: Seçim sistem tartışmalarını sonlandırmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu'nda Sayıştay'ın 161. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda konuştu. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini değerlendiren Erdoğan, "14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimi sonuçlarından biri de cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin milletten güvenoyu almasıdır. Bu seçimler eski sistem tartışmasına son noktayı koymuştur." dedi.

Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Mahkemeden şok karar: İspat şartı aranıyor

İstanbul Bakırköy’de bir kadın yaşadığı evin kirasını 4 sene boyunca ev sahibine elden ödedi. Bu hatası kiracıya pahalıya mal oldu. Ev sahibi ‘ben kirayı almadım’ diyerek dava açtı. Kiracı o yüzden hem oturduğu evden oldu hem de borçlu çıktı. Peki alınan karar iptal edilebilir mi? Avukat Kerem Olcayto merak edilenleri cevapladı.

Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Mahkemeden şok karar: İspat şartı aranıyor

İstanbul Bakırköy’de bir kadın yaşadığı evin kirasını 4 sene boyunca ev sahibine elden ödedi. Bu hatası kiracıya pahalıya mal oldu. Ev sahibi ‘ben kirayı almadım’ diyerek dava açtı. Kiracı o yüzden hem oturduğu evden oldu hem de borçlu çıktı. Peki alınan karar iptal edilebilir mi? Avukat Kerem Olcayto merak edilenleri cevapladı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün son kez toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün saat 15.30'da toplanacak. Yeni kabine öncesi mevcut bakanlar son kez toplantıya katılacak.

Ankara'da şiddetli sağanak: Yollar göle döndü, araçlar mahsur kaldı

Ankara'da etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, bazı sürücüler araçlarında mahsur kaldı. Valilikten yapılan açıklamada, şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vize sorununu çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vize sorunu çözeceklerini ifade edip "Son dönemde siyasi şantaj haline gelen sorunu çözeceğiz." diye konuştu. 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin bir kader seçimi yaşadıklarını da belirten Erdoğan, "Son 21 yıla damga vuran eşsiz başarı hikayesini kamu-özel sektör iş birliği ile beraber yazdık." dedi.

Erdoğan Mehmet Şimşek ile görüştü

Cumhurbaşkanı seçim sürecinin tamamlanmasının ardından Ankara'da tüm gözler, yeni kabineye çevrildi. Cuma akşamı kabinenin açıklanması bekleniyor. Bunun öncesinde Beştepe dikkat çeken bir görüşmeye sahne oldu. Ekonomiden sorumlu eski bakan Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Erdoğan Külliye'de 320 bin kişiye hitab etti

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerini, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Oyların yüzde 52,16'sını alan Erdoğan, seçim zaferi sonrası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklamalarda bulundu. Seçimin kazananının tüm Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz kararını Türkiye Yüzyılı'ndan yana kullanmıştır. Bugün kimse kaybetmemiştir. 85 milyonun tamamı kazanmıştır. Kimseye kırgın, küskün öfkeli değiliz" ifadelerini kullandı. Konuşmasına Türkiye Yüzyılı vurgusu yaparak devam eden Erdoğan, "Bu yolda beraber yürüdük. Sizler bu görevi yine bize verdiniz. Türkiye Yüzyılı'nı beraber inşa ve ihyaya devam ediyoruz" dedi.

Meral Akşener: Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyorum

Millet İttifakı ortaklarından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tur sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

Resmi sonuç: Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "Sandık açılma oranının yüzde 99,43 olduğu, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 52,14, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 47,86 oy aldığı görülmüştür." dedi. Öte yandan Yener, resmi olmayan sonuçlara göre ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı seçildiğini açıkladı.

İşte deprem bölgesi seçim sonuçları

Seçim 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı deprem bölgesi seçim sonucunu kim kazandı? Deprem bölgesi oy sonuçları son durum nedir ? Hangi aday önde öğren! 28 Mayıs 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı deprem bölgesi seçim sonucu haberin detayında...

Kemal Kılıçdaroğlu: Mücadeleye devam edeceğim

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarını değerlendirdi. İstifayı aklından bile geçirmeyen Kılıçdaroğlu, "siyasete ve liderliğe devam" dedi.

Erdoğan: Kazanan 85 milyon vatandaşımızdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'da Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi sonrasında kutlama yapan halka seslendi. "Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunu milletimizin teveccühü ile tamamlamış bulunuyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminin galibi 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Ben bir şey daha söylemiştimi "Biz öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek" öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye'dir" ifadelerini kullandı.

İkinci Tur'da son durum

Seçim Sonuçları 2023: 28 Mayıs Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları.. 81 ilde oy verme işleminin tamamlanması ve YSK'nın seçim sonuçlarına dair yayın yasağını kaldırması ardından, Türkiye Geneli Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçim sonuçlarına dair son dakika verileri gelmeye başladı. Bulundukları il ve genel seçim sonuçlarını merak eden seçmenler, seçim sonuçlarını anlık olarak takip ediyor. 

CHP Sözcüsü Öztrak: Nefes nefese bir yarış var

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turuna ilişkin, "Bizim sistemlerimiz çalışıyor. Bize ulaşan sonuçlara göre nefes nefese bir yarış var" dedi.

Akşener'den müşahidlere çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarda bulundu. Akşener, Millet İttifakı müşahitlerinin son ana kadar sandıkların başında kalması çağrısında bulundu.

Toplam 11939 haber.