Ekonomi

Ekonomi Haberleri

CHP'den "ekokırım" yasası için kanun teklifi hazırlığı

CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, ekolojik tahribatın suç sayılmasına ilişkin "ekokırım yasa teklifi" hazırlayacaklarını söyledi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Türk-İş: Açlık sınırı 14 bin 25, yoksulluk sınırı 45 bin 686 lira

Türk-İş kasım araştırmasına göre dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 14 bin 25 lira oldu. Yoksulluk sınırı 45 bin 686 liraya çıkarken bekar çalışanın yaşama maliyeti de aylık 18 bin 239 lira oldu.

Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye önergesi Meclis'te

Çalışan emekliler de 5 bin lira ikramiye alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma günü yaptığı açıklamanın ardından gözler çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağında. İkramiyenin çalışan emeklileri de kapsayacak şekilde genişletilmesi için çalışma başlatıldı ve önerge Meclis'e gönderildi. Peki, çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ne zaman verilecek, kimler yararlanacak?

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,86 yükselişle 8.028,79 puandan başladı.

Dolar kuru bugün ne kadar? (27 Kasım 2023 dolar - euro fiyatları)

İşte 27 Kasım 2023 Pazartesi günü dolar ve euroda son durum...

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 27 Kasım 2023 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları haftanın ilk gününde hafif çaplı yükseliş kaydetti. Altın yatırımcısı ons altında meydana gelen değişimleri yakından takip etmeye devam ediyor. Peki, 27 Kasım 2023 Pazartesi günü çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? İşte yarım altın, tam altın ve cumhuriyet altını gibi türlerde son durumlar...

Mehmet Şimşek: Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi ile dış ticarette önemli payı olan yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacaklarını söyledi. Şimşek, cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedeflediklerini belirtti.

Pasaport ücretlerine büyük zam

2023 yılı için uygulanacak yeniden değerleme oranı yüzde 58,46 olarak belirlendi. Kararın ardından 2024 yılı için geçerli olacak pasaport ücretleri de belli oldu.

Anonim şirketlere avukat zorunluluğu

Anonim ve limited şirketlerin en az sermaye tutarlarında artışa gidildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Sermaye tutarındaki bu artışın avukatları ilgilendiren bir yönü de var.

KKM'de vergi istisnasının süresi uzatılıyor

Kur korumalı mevduat hesaplarına ilişkin yeni bir karar alındı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Çalışan emeklilere de 5 bin lira

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışan emeklilere de tek seferlik 5 bin liralık ödeme yapılacağını duyurdu.

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Kasım 2023 güncel altın kuru fiyatları

Günün altın fiyatları son yükselişler sonrasında yatırıcımların gündeminde yer alıyor. Son dönemde sert yükseliş gösteren altın fiyatlarında yukarı yönlü seyir devam ediyor. Altının onsunun bin 993 dolar seviyelerine doğru hareketlenmesiyle birlikte, iç piyasadaki altın fiyatları da yukarı çıkmaya başladı. Peki, bugün çeyrek altın ve gram altın bugün ne kadar? İşte 24 Kasım güncel altın fiyatları...

İkinci El Piyasasında Düşüş Yaşanıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) motorlu kara taşıtları istatistiklerinin ekim ayı verilerini açıkladı. Verilere göre ekim ayında trafiğe kaydı yapılan otomobil sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 72,3, toplam taşıt sayısı da yüzde 80,4 arttı. İkinci el piyasasında ise otomobillerde yüzde 10,3, toplam satışlarda da yüzde 5,2 düşüş yaşandı.

Çeyrek altın ve gram altın kaç TL oldu? 20 Kasım 2023 güncel altın satış fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 20 Kasım 2023 güncel çeyrek altın, ons altın ve gram altın satış fiyatları.

Türkiye'nin yurt dışı varlıkları 304 milyar dolara yükseldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Eylül 2023 dönemine ilişkin Uluslararası Yatırım Pozisyonu (UYP) verilerini açıkladı.

İhracat istatistiklerinin hesaplanmasında yeni sistem

Ticaret Bakanlığı gelecek yıl ihracat istatistiklerinin hesaplanmasında yeni sisteme geçecek. Bakanlık ve TÜİK’in katılımıyla yürütülen ortak çalışma sonucu, ihracat istatistiklerini ölçmek amacıyla Firmaların Üretim Yerlerine Göre İl İhracat İstatistikleri oluşturuldu. Bu istatistiklerin Ocak 2024’ten itibaren geçici olarak Ticaret Bakanlığı Aylık Dış Ticaret Veri Bülteni’nde yayımlanması planlanıyor.

Doların Yeşili Türkiye'ye Fon Oldu

Yıllardır ABD Dolarının yeşili tartışılıyordu şimdi Türkiye'de fonun yeşili tarıtışılacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeşil dönüşüm faaliyetlerin finansmanı amacıyla “Türkiye Yeşil Fonu” adında yeni bir fon kuracaklarını bildirdi. Şimşek "Fon, yeşil ve yenilikçi dönüşüm firmalarına öz kaynak finansmanı sağlayacak" dedi.

Reklam Kurulu'ndan aldatıcı reklamlara 92,5 milyon lira para cezası

Reklam Kurulu'ndan tüketiciyi aldatanlara yılın ilk 11 ayda ceza yağdı. 

Toplam 5419 haber.