Ali Karaca'dan Kuru soğan Tepkisi

Geçtiğimiz günlerde Yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk 'un www.politikadam.com internert sitesinde yayınladığı ' Mücahid Şaşani' başlıklı yazısında soğanın pahalılığından da bahsetmesi üzerine, Türkiye Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca dan 'Maliyetler bu kadar artmışken vatandaş hala 3 liraya soğan satılmasını bekliyor, zararımızı kimse anlatmıyor' diye tepki geldi.

Genel Yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk ’un www. politikwww.adam.com sayfasında yayınladığı Mücahid Şaşani başlıklı yazısında soğanın pahalılığından da bahsetmesi üzerine, Türkiye Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca dan tepki geldi.

Cevabını Facebook’tan veren Ali Karaca soğanların geçen sene çöpe gittiğini belirterek ‘Maliyetler bu kadar artmışken vatandaş hala 3 liraya soğan satılmasını bekliyor, zararımızı kimse anlatmıyor’ diyerek isyan etti. İşte detayları:

Ali Karaca: ‘’Herkes ‘soğan niye on lira?’ diyor ama kimse maliyetlerden bahsetmiyor. İlaç, gübre geçen seni 3000 TL’ydi şimdi ise 15000 TL. Peki maliyetler bu kadar artmışken vatandaş neden hala soğanın 3 liraya satılmasını bekliyor? Ben bir soğan üreticisiyim, geçen sene soğanlar hep çöpe gitti ama kimse zararımızı anlatmadı. Maliyetler bu kadar artmışken bu üretici nasıl ucuza yetiştirecek bu ürünleri? İşçi yevmiyeleri 200TL, çapa, bir kutu soğan ilacı 80 TL idi şimdi 650TL oldu ve daha neler neler var’ Diyerek tepkisini gösterdi.

İşte Ali Karaca’nın tepkisini çeken o yazı:

https://politikadam.com/yazi/fehmi-calmuk/mucahid-sasani/62/

Yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk ’un politik adam.com sayfasında yayınladığı Mücahid Şaşani başlıklı yazısı:

Bizden olana burun kıvırdığımız, bizden olup da makama yükselene fırıldak, aşağıda kalana dangalak deme gibi bir ahlaka büründük ki, bu ahlaksızlığı baştan ret ediyorum.

Geldiğimiz nokta Aşık Mahsuni Şerif’in “yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” dizelerinden daha kötüdür. 

Çünkü kuru soğanın kilosu 10 TL…

Hani babalarımızın, dedelerimizin yer sofrasında sumsuğunu başına indirip feleğini şaşırttığı kuru soğan var ya ondan bahsediyorum. 


Hani “seni seviyoruz uzun adam” dedikleri Recep Tayyip Erdoğan’ı geçen yerel seçimlerde patates ile birlikte kılavuz yapıp sandığa gömdükleri, kuru soğandan bahsediyorum.

Hey babam hey… Vay babam vay…

 

 

 

Bakmadan Geçme