• Haberler
  • Yaşam
  • Aşiret düğününde damada 4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı

Aşiret düğününde damada 4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı

Van'da bir aşiret liderinin oğlu yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı görkemli bir düğünle dünya evine girdi. 150 küçükbaş hayvanın kesildiği düğünde, damada 4 milyon 123 bin TL, geline ise 3 kilo altın takıldı.

Aşiret düğününde damada 4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı - 1

Van’da son dönemlerin en yoğun katılımlı düğünü gerçekleşti. Gevdan Aşiret Lideri Mehmet Aslan’ın oğlu, Kanaat Önderleri Federasyonu Rasim Aslan’ın yeğeni Ceyhun Aslan, yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı görkemli bir düğün ile dünya evine girdi.

Aşiret düğününde damada 4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı - 2

Tuşba ilçesi 15 Temmuz Parkı’ndaki düğün salonunda yapılan kır düğününe yurt içi ve yurt dışından binlerce kişi katıldı. 150 küçükbaş hayvanın kesildiği düğüne aşiret liderleri, kanaat önderleri, belediye başkanları, iş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşiret düğününde damada 4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı - 3

DAMADA 4 MİLYON TL TAKILDI

Yemek ikramının ardından geçilen takı töreninde damada 4 milyon 123 bin TL nakit para, geline ise 3 kilo altın takılarak son yılların en çok takı takılan düğünü olarak hafızalara kazındı.

Aşiret düğününde damada 4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı - 4

Düğün törenine olan katılımın kendilerini memnun ettiğini ifade eden Mehmet Aslan, “Oğlum düğününe gerek yurt içinden gerekse yurt dışından değerli insanlarımızın, konuklarımızın gelmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Ben düğünümüze iştirak eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Aşiret düğününde damada 4 milyon TL, geline ise kilolarca altın takıldı - 5

 

Damadın amcası Kanaat Önderleri Federasyonu Başkanı Rasim Aslan ise düğüneTürkiye'nin birçok ilinden misafirlerin katıldığını ifade ederek, “Düğün ve taziyeler birlik ve beraberlik için çok önemlidir. Düğünler bizim mutlu günlerimiz. Biz federasyon olarak bu kültüre çok önem gösteriyoruz. Bu anlamda yurt içi ve yurt dışından düğünümüze gelen herkese teşekkür ediyor, gelin ve damada bir ömür mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme