Baba Çakıcı İçin Beste

Kamuoyunu son günlerde yaptığı videolarla gündeme gelen Sedat Pekeri tartışırken bir video da Alaattin Çakıcı cephesinden geldi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Baba Çakıcı İçin Beste

Vefatının 41. sene-i devriyesi nedeniyle Ülkücü Şehit Ali Çakıcı’nın sevenleri tarafından anlamlı bir beste yazıldı. Ünlü sanatçıların seslendirdiği türkü, YouTube ve diğer sosyal medya platformlarından yayınlandı.

Alaattin Çakıcı’nın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan, yaptığı açıklamada, ‘’Sayın Alaattin Çakıcı’nın rahmetli babası Ali Çakıcı’nın vefatının 41. Sene-i devriyesi nedeniyle yapılan beste ve türkü bizleri hüzünlendirdi.

Emeği geçen başta söz yazarı Metin Şeker’e ve alt yapıyı oluşturup seslendiren ses sanatçısı Sinan İşler’e teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

BABA ALİ ÇAKICI KİMDİR?

Trabzon'dan kan davası nedeniyle göç eden Ali Çakıcı, ailesiyle birlikte İstanbul’da ”Karadenizliler mekânı” olarak bilinen Gültepe'de yaşadı.

Aslen Trabzonlu olan Ali Çakıcı, İstanbul Gültepe'de Talatpaşa caddesi üzerinde kahvehane işletti. Ailece Ülkücü olan Ali Çakıcı, Mecidiyeköy, Kâğıthane, Gültepe ve Hürriyet Mahallesi Ülkü Ocakları Başkanlığında görev yaptı.

KOMÜNİSTLERİN SALDIRISINDA ŞEHİT OLDU

53 yaşındaki Ali Çakıcı, kimi kaynaklara göre 5, kimilerine göre ise 11 Mayıs 1980 tarihinde, akşam saatlerinde komünistler tarafından işlettiği kahvehaneye düzenlenen baskında şehit edildi.

Bakmadan Geçme