Bolu'da su baskını Düzce'de heyelan | TEM İstanbul yönü kapandı

Batı Karadeniz'deki şiddetli yağış TEM Otoyolu'nda ulaşımı aksatıyor. Türkiye'nin en önemli geçiş noktalarından biri olan Bolu Dağı Tüneli İstanbul yönü yamaçtan taşan suların oluşturduğu birikinti nedeniyle, Düzce-Yığılca kara yolu ise can güvenliğinin sağlanması amacıyla ulaşıma kapatıldı. Otoyolun Düzce mevkiinde ise yamaçtan kopan kayalar zincirleme kazaya neden oldu. Ankara-İstanbul istikametinin trafiğe kapatıldığını duyuran Ulaştırma Bakanlığı, Ankara'dan İstanbul'a gidecek olan sürücülerin ikinci bir duyuruya kadar Ankara-Eskişehir-Bilecik-Sakarya istikametini kullanmaları gerektiğini belirtti. Karabük'te de sağanağın ardından çökme oluşan Karabük-Zonguldak kara yolu, çift yönlü ulaşıma kapatıldı.

Batı Karadeniz'deki şiddetli yağış TEM Otoyolu'nda ulaşımı aksatıyor. Türkiye'nin en önemli geçiş noktalarından biri olan Bolu Dağı Tüneli İstanbul yönü, yamaçtan taşan suların oluşturduğu birikinti nedeniyle trafiğe kapatıldı. Otoyolun Düzce mevkiinde ise yamaçtan kopan kayalar zincirleme kazaya neden oldu. Burada da İstanbul yönüne ulaşım sağlanamıyor.

Türkiye'nin kuzeyinde şiddetli yağış etkili oluyor.Bolu’da dün gece saatlerinde başlayan ve gün boyunca devam eden sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından biri olan TEM Otoyolu’nun Bolu geçişinde de su birikintileri oluştu.Otoyolun İstanbul istikameti tünel girişi mevkisinde sağanak nedeniyle dağ yamacındaki dereden taşan sular yola ulaştı.Bölgeye sevk edilen kara yolları ekipleri, suların tünele girişini engelleme amacıyla kum torbaları yerleştirdi.Yolun 3 şeritten 2'ye düşürüldüğü otoyolda uzun araç kuyrukları oluştu.Su tahliye çalışmaları devam ederken tünelin İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı.Polis ekipleri tarafından sürücüler Abant gişelerinden D-100 karayoluna yönlendiriliyor.TEM otoyolunun Düzce kesiminde ise dağ yamacından kopan kayaların TIR'a çarpması sonucu zincirleme trafik kazası meydana geldi.Kontrolden çıkan TIR, aynı yöndeki iki otomobile çarptı.İhbar üzerine kaza yerine polis, itfaiye ve karayolları ekipleri sevk edildi.Yaralanın olmadığı kazada ekipler, yolu trafiğe kapattı, bölgede uzun araç kuyrukları oluştu.

Bakmadan Geçme