Boşuna Aydın Esnafına 'Efe' Demiyorlar !

Nazilli Esnafları Güç Birliği Derneği hayvanseverlerle kulübe yapım etkinliği gerçekleştiridi

 Nazilli’de sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca sokak hayvanları için varını yoğunu ortaya koyan Nazilli Kent Konseyi Çevre, Doğa, Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve Nazilli Hayvanseverler Derneği bu sefer de Nazilli Esnafları Güç Birliği Derneği ile ortaklaşa kulübe yapım etkinliği gerçekleştirildi.

Hayvansever gönüllülerin ve Nazilli Esnafarı Güç Birliği Derneği üyesi esnaarın katıldığı etkinlikte açıklamalarda bulunan Nazilli Esnafları Güç Birliği Derneği Başkanı Meltem Tuğral, “Nazilli Esnafları Güç Birliği Derneği olarak Hayvanseverler Derneği ve hayvansever gönüllülerle birlikte kulübe yapımıyla ilgili ortak bir etkinlik düzenledik. Bu zor zamanda bile malzeme desteği veren ve buraya gelip yapım aşamasında yardım eden, paletleri taşıyan, bir çivi olsa dahi destek veren tüm esnaarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

‘SOĞUK HAVALAR SESSİZ CANLARI ETKİLİYOR’
Aydın Hedef Gazetesi'nden Ayşe Aktaş'ın haberine göre etkinliğe katılan ve destek veren herkese teşekkür eden Nazilli Hayvanseverler Dernek Başkanı, Nazilli Kent Konseyi – Çevre Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, "Grup, dernek ve gönüllüler olarak her hafta düzenli olarak uyguladığımız mama dağıtım etkinliğimizde, Nazilli Belediyesi ve mama destekçisi gönüllülerimizle birlikte 43 paket yani 645 kilogram mama ile yine 60 noktada dağıtım yaptık. Fakat havalar çok soğudu. Bu sokaktaki sessiz canları çok etkiliyor. Buradan yola çıkarak Nazilli Esnafları Güç Birliği Derneği ile birlikte ortaklaşa daha önce yaptığımız gibi sessiz canlılar için kulube etkinliği düzenledik"

Bakmadan Geçme