Çakırözer: Tezgaha Uğrayan Yıok

Kurban Bayramı öncesinde Sıcaksular ve Yunusemre Halk Çarşısı'nı ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, esnafı dinledi, alışverişe çıkan Eskişehirlilerle sohbet etti.

PAYLAŞ

Eskişehir'de esnafın da, vatandaşların bayrama buruk girdiğini dile getiren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Geçtiğimiz bayram sokağa çıkma yasağı nedeniyle esnafımız iş yapamadı. Bayramlıklar depolarda kaldı. Esnaf heyecanla bayramı beklerken şimdi de pahalılık nedeniyle tezgahlara uğrayan yok. İğneden, ipliğe zam var! Esnafımız satış yapamıyor, anneler, babalar, babaanneler, dedeler de yavrularına, torunlarına bayramlık alamıyor” dedi.

Sözcü gazetesinden Kemal Atlan'ın özel haberine göre Sıcaksular esnafında ayakkabı tamircilerini de dinleyen Çakırözer, “Artık yurttaşın alım gücü kalmadı. Vatandaşlar artık yeni ayakkabı alamadığı için ayakkabılarını tamir ettiriyor. Çünkü vatandaşın yeni bir ayakkabı alacak gücü yok. Esnafımız iki yıl boyunca iş yapamadı. Bir tarafta üç beş maaş alan bürokratlar, diğer tarafta siftahsız dükkanını kapatmak zorunda bırakılan esnafımız, bayram alışverişini yapamayan vatandaşlarımız. Ülkemiz, hemşerilerimiz bunu hak etmiyor. Vatandaş bayramı huzur ve refah için de karşılamak istiyor” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN