• Haberler
  • Ekonomi
  • Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 13 Ekim 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 13 Ekim 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Günün altın fiyatları yatırıcımların gündeminde yer alıyor. Altının onsunun bin 877 dolar seviyelerine doğru hareketlenmesiyle birlikte, iç piyasadaki altın fiyatları da yukarı çıkmaya başladı. Peki, bugün çeyrek altın ve gram altın bugün ne kadar? İşte 13 Ekim altın fiyatları...

Anlık altın fiyatları ekonomiyi yakından takip edenlerin merkezinde yer alıyor. Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yıl bir faiz artırımı daha gerçekleştirileceğine ve 2024 yılı boyunca para politikasını gevşetme ihtimalinin düşük olduğuna işaret etmesinin ardından dolar ve ABD Hazine tahvil getirilerinde görülen yükselişlerle biraz geriledi. Bir miktar destek bulan spot altın yükselişe geçti.

13 EKİM 2023 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Gram Altın Ne Kadar?

Altının spot piyasadaki ons fiyatı bin 877 dolar seviyesinde işlem görüyor. 13 Ekim 2023 tarihi itibariyle bugün gram altın, güncel olarak 1.682 liradan işlem görmektedir.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın için güncel alış fiyatı 2.847 lira olarak belirlenirken, satış fiyatı 2.883 TL'dir.

Yarım Altın Ne Kadar?

Yarım altın fiyatları da yatırımcıların yakın takibinde. Bugünün alış fiyatı 5.712 lira, satış fiyatı ise 5.776 lira olarak belirlenmiştir.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Cumhuriyet altını, 11 bin lira eşiğini aşarak 11 bin 338 lira alış fiyatıyla işlem görmektedir. Satış fiyatı ise 11 bin 485 lira olarak kaydedilmiştir.

Altın fiyatları konusunda yatırım yapmayı planlıyorsanız, güncel ve detaylı piyasa analizleri yapmanız, çeşitli senaryoları değerlendirmeniz önemlidir. Ayrıca, profesyonel bir finansal danışmanla görüşmek, yatırım kararı alırken olası riskleri anlamanıza yardımcı olabilir.

Bakmadan Geçme