Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu'na canlı bağlantıyla katıldı. Forumda konuşan Erdoğan, Türkiye'nin elektrikli otomobili ilk TOGG'un bu yılın sonuna kadar üretim bandından indireceğiz dedi.

PAYLAŞ
Esnaf Haber TV - guvencen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Ekonomiler Forumu'na canlı bağlantıyla katılıyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Dünyanın geleceği için Türkiye iklim politikasını güçlendirmek gayesiyle İklim Şurası'nı gerçekleştirdik. 2053 yılı için net 0 emisyon değerimizi ilan ettik. Aynı kararlılıkla 0 emisyonlu araçlar, karayolu ulaşımı ile orman kaybı ve arazi bozulumuyla ilgili önemli taahhütlerde bulunduk. Yeşil Eylem Planı'mızı kabul ettik. Çölleşme ve erozyonla mücadelede dünyanın lider ülkelerinden biriyiz.

YERLİ OTOMOBİL TOGG MESAJI

Ulaştırma kaynaklı emisyonun azaltılması ve gübre yönetimi noktasında üzerimize düşenleri yerine getiriyoruz. Bu yıl sonuna kadar Türkiye'nin ilk elektrikli otomobili TOGG'u üretimden bandından indirerek hizmete sunacağız. Sürdürebilir ve iklim dostu ulaşım türlerini yaygınlaştırıyoruz.

Türkiye yenilenebilir enerji kurulu gücünde dünyada 12. sırada, Avrupa 5. sıradadır. Enerji alanında gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerle yıllık 100 milyon ton ilave sera gazından kaçınılmıştır. Enerji verimliliği temiz enerjiye geçiş ve enerji dönüşümü enerjinin ayrılmaz parçasıdır. Türkiye olarak bu anlayışla pozisyon alıyorduk. Kurulu elektrik gücümüzün yüzde 54'ünü yenilenebilir enerji santrallerinden kurduk. Temiz enerjiye dönüşüm sürecinde tüm ortaklarımızla işbirliği ve dayanışma içinde olmaya hazırız.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN