• Haberler
  • Yaşam
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz

Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimlere yönelik mesaj verdi. Erdoğan, 'Seçimlerde küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmak isteyenlere karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'de restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılış törenine katıldı.

Erdoğan'ınburada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"30 yaşından önce 25'e sonra 18'e seçme ve seçilme yaşını getiren kim, biz. Gençlere parlamentoyu çoluk çocuğa mı bırakacağız diyen kimdi, CHP.

İstanbul'u biz yeniden ayağa kaldırdık. Biz gelmeden önce ne vardı; çöp, çukur, çamur. CHP bu demek. Bay bay Kemal'e 14 Mayıs'ta ders vermeye hazır mısınız? İstanbul susuz muydu? İstanbul'a suyu 110 kilometreden Istranca'yı delerek biz getirmedik. Sakarya'dan aynı şekilde buraya biz getirmedik.

Biz laf değil iş ürettik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık mı? Nerelerden nerelere geldik. Belediye başkanlarımızın gösterdiği mücadelenin yakın şahidiyiz. Bir şehrin önce bünyesindeki kanserli hücrelerden arındırmak, potansiyelini harekete geçirmek, güzelliklerini ortaya çıkarmak... Bunların hiçbiri kolay olmuyor.

Yaptıklarımızı engellemek için hiçbir fırsatı kaçırmayan güruha rağmen yapıyorsanız daha da zor. Yılları çalanlar hiç boş durmadı. Batı ne diyecekmiş? Avrupa'nın aferin demesine bunlar muhtaç. Biz ise milletimizin aferin demesine ihtiyacımız var.

"HER BAŞARI BİR MEYDAN OKUMA"

Tek parti özentisi faşist zihniyetin merhun Menderes'in "Yeter söz milletindir" diyerek yaptığı meydan okumayı hazmedemediklerini görüyoruz. Bizim gösterdiğimiz her başarı meydan okumaydı.

14 Mayıs'ta gidilecek seçimlerde küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmak isteyenlere karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde 'yeter söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek karşınıza geliyoruz.

CHP'nin başındaki zatın büyük hevesle sarıldığı Bay Kemal sıfatını terfi ettirdik. 14 Mayıs'ta adı ne oldu, bay bay Kemal'e çevireceğinizden şüphe duymuyorum.

"İSTANBUL'UN KURTULUŞUNUN İŞARETİ OLACAK"

Unutmayınız, sadece CHP'nin başındaki zata bay bay demekle kalmayacak aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da beraberce sandığa gömeceğiz. Milleti ve onun iradesini bir kenara bırakıp ülkeyi ülkeyi 6 kişinin hırslarının oyuncağı haline getirmek isteyenlerin heveslerini inşallah kursaklarında bırakacağız.

Ülkenin yönetimini yetkiyi milletten alan kişi yerine hiçbir meşru hakları olmayan bir grup muhterise teslim etmek isteyenlerin oyunlarını inşallah sandıkta bozacağız. Bu zafer aynı zamanda son 3,5 yıldır adeta kaderine terk edilen, unutulan, kaynakları sömürülürken eser ve hizmetten mahrum bırakılan İstanbul'un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacak.

"IMF İLE GÖRÜŞMEYE DEVAM ETTİLER"

Sen git George'dan aferin al. Zavallı bunlar. Bunlar bizim yanımızda adam gibi yürüdüler sonradan kayboldular. Davos'ta yanımda. O zaman IMF'nin başında olan zatla konuşuyoruz. Dedim ki, "Taksitlerini alırsın ama buraya talimat veremezsin.' CHP şu anda o masada olanlardan birileriyle otel lobilerinde yine IMF ile görüşmeye devam etti.

"TÜRKİYE'NİN CUMHUR İTTİFAKI'NA İHTİYACI VAR"

Hayatın her alanında daha ilerlememizi sağlayacak yatırımlara devam edeceğiz. Şunu yıkacağız, bunu yıkacağız... Sen kimsin, neyi yıkıyorsun? Türkiye'nin bir yıkım ekibine değil daha büyük eserler yapacak, daha büyük hizmetler getirecek AK Parti'ye, Cumhur İttifakı'na ihtiyacı var."

Bakmadan Geçme