DEVA'dan Atama Yorumu: Sistemden Albayrak'ın Gölgesi ve Ruhu Çekilmedi

Fehmi Çalmuk'un BBNTÜRK ekranlarında hazırlayıp sunduğu Politik Adam programına katılan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na yapılan atamayı 'Berat Albayrak'ın Sistemdek var olan gölgesi ve ruhunun kanıtı 'olarak nitelendirdi.

Lütfi Eİvan’ın istifasıyla boşalan Hazine ve Maliye  Bakanlığın’a  Nurettin Nebati’nin atandığı saatlerde Fehmi Çalmuk’un BBNTÜRK ekranlarında hazırlayıp sunduğu Politik Adam programına katılan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen’den ilginç bir yorum geldi.  Ekmen “ Berat Albayrak’ın sistemden  gölgesi ve ruhu çekilmemiştir” dedi.

Asgari ücret konusunda  Cumhurbaşkanı Rcep Tayyip Erdoğan’ın  "En kısa zamanda açıklanacak. Asgari ücrete bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız” sözlerini hatırlatan Mehmet Emin Ekmen “Ne yapacaklar o insanlara Berat Bey’in dediği gibi  dolarla mı maaş verecekler ” diye sordu.

Görevden affını isteyen  Lütfi Elvan ile ilgili olarak “ Lütfü Bey kıymetli bir insan maalesef büyük baskı altında kendisinin durumunu dramitize ve karikatürize etmek istemem. Ama bir ülkenin ekonomisi cayır cayır yanıyorsak bir ülkenin hazine ve maliye bakanının sesi çıkmıyorsa o ülkenin hazine bakanlık koltuğu boş demektir” diyen Ekmen açıklamasına şöyle devam etti:

“Naci Ağbal diyor ki ‘arkadaşlar muhalefet bu konuyu her gün diline doladı, hele bir bakalım hangi paraları kime satmışız’. Hemen Naci Ağbal’ı hemen görevden aldılar.  

Bu sizin iddianız mı?

Bilgiye dayalı bir iddiadır aksini ispat etsinler. Merkez Bankası’nda Naci Ağbal’ın 128 milyar dolarla ilgili  bir bilgi notu ve dosya oluşturma talebi görevden almayla sonuçlanmıştır. Sayın Berat Albayrak’ın baskısıyla sonuçlanmıştır.  Merkez Bankası  başkanını sayın Berat Albay atamıştır. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u sayın Berat Albayrak atamıştır. Sayın Berat Albayrak’ın sistemden  gölgesi ve ruhu çekilmemiştir. Evet  Berat Albayrak gitti. Koltuk  üç-beş gün boş kaldı dolar yüzde 15 geriledi. Boş koltuk bile doları  düşürdü. Bu kadar kıyamet kopuyor  sayın Lütfü Elvan’ın twitter hesabına girin başsağlığı mesajları dışında mesaj paylaşımı yok. Adamcağız haklı. Türk ekonomisini diri diri gömdüler o da başsağlığı mesajında bulunuyor.

Kayıp ilanı vermeyi düşünüyor musunuz?

Lütfü Bey kıymetli bir insan maalesef büyük baskı altında kendisinin durumunu dramatize ve karikatürize etmek istemem. Ama bir ülkenin ekonomisi cayır cayır yanıyorsak bir ülkenin hazine ve maliye bakanının sesi çıkmıyorsa o ülkenin hazine bakanlık koltuğu boş demektir.”
 

Bakmadan Geçme