Dolar rekor üstüne rekor kırıyor

21 Haziran 2023 Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında, dolar ve euro satış fiyatlarında son durum...

Döviz piyasasında dolar/TL, 23,55 seviyesinde hareket ediyor.

Euro/TL, 25,70 civarında işlem görüyor.

GÖZLER MERKEZ BANKASI'NDA

İç piyasada Merkez Bankası'nın perşembe günkü faiz kararı bekleniyor. AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, politika faizinin 1075 baz puan artışla yüzde 19,25'e çıkarılacağını tahmin ediyor.

POWELL'IN MESAJLARI TAKİP EDİLECEK

Yatırımcılar bugün Kongre önünde konuşacak olan ABD Merkez Bankası Başkanı (Fed) Jerome Powell'ın ne kadar sıkılaştırma yanlısı ifadeler kullanacağını izleyecekler.

Bugün ve yarın Kongre'ye hitaben konuşacak olan Powell, büyük ihtimalle faizlerin temmuzda gerçekten yeniden yükselip yükselmeyeceği ve öngörüldüğü gibi yüzde 5,5-yüzde 5,75 aralığında zirveye ulaşıp ulaşmayacağı konularında siyasetçilerden gelecek soruları cevaplayacak.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed'in gelecek ay politika faizini yüzde 77 ihtimalle 25 baz puan artıracağının öngörüldüğünü ifade eden analistler, Powell'ın açıklamalarıyla birlikte beklentilerde de değişiklik olabileceğini söyledi.

Bakmadan Geçme