Elbistan'da yeni deprem: 7.6

Kahramanmaraş merkezli 7.7 şiddetindeki deprem 10 kenti vurmuştu! Kurtarma çalışmalarının sürdüğü sırada bir deprem daha meydana geldi. AFAD, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7.6 şiddetinde yeni bir deprem olduğunu açıkladı. Deprem birçok şehirde hissedilirken o anlar canlı yayında kameralara anbean yansıdı.

Türkiye'nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde hissedilen, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede bu kez de 7.6 büyüklüğünde ikinci bir büyük deprem oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 13.24’te olan depremin merkez üssünü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi, derinliğini ise 7.6 olarak açıkladı. Depremde yeni yıkımların olabileceği değerlendirilerek bölgede arama tarama çalışması başlatıldı.

CANLI YAYIN KAMERALARINA YANSIDI

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 7.5, merkez üssünü ise Ekinözü ilçesi Gözpınar Mahallesi olarak saptadı. Depremin gerçekleştiği an canlı yayın kameralarına anbean yansıdı.

BİNALAR ÇÖKTÜ

7.6'lık depremde Adana'da, Diyarbakır'da, Malatya'da ve Elazığ'da binalar yıkıldı. Adana'da canlı yayın sırasında bir bina daha çöktü. Adana'da binalarda olanlara "hasarlı binalardan uzak durun" çağrısı yapılıyor.

ELAZIĞ'DA 4 KİŞİ GÖÇÜK ALTINDA KALDI

7.6 büyüklüğündeki depremde Elazığ merkeze bağlı Akpınar Mahallesinde bir bina çöktü. Binada biri polis 4 kişinin olduğu tahmin ediliyor. Başka göçüklere karşı ilde tarama faaliyetleri sürüyor.

7.6 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM ELBİSTAN MERKEZLİ

AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Tatar, artçı depreme ilişkin açıklamada bulundu. Tatar, yaptığı açıklamada "Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde bir başka deprem meydana geldi. Her ikisi de birbirinden bağımsız, birbirini tetikleyen depremler." ifadesini kullandı.

Bakmadan Geçme