Erdoğan: 2023 patlama yılı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda gündeme dair önemli mesajlar verdi. Erdoğan, 'Son günlerde ne idüğü belirsiz tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin birliğini beraberliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz' dedi. 2023 seçimlerine değinen Erdoğan, 'Bu kutlu mücadeleyi 2023 seçimini kazanarak taçlandıracağız' diye konuştu. Sosyal konut projesinin süratle tamamlanacağını söyleyen Erdoğan, ''Yatırım-üretim-istihdam' gerçekçi bir uygulamadır. Ekonomi programımız gelecek üzerine kuruludur' açıklamasını yaptı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Değerli dava ve yol arkadaşlarım. Cumhur ittifakında beraber yol yürüdüğümüz Sayın Devlet Bahçeli, misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Rabbime bana sizler gibi yol arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Bir idik 21 olduk. Birbirimize kardeş olduk. Millete hizmetkar olduk. Yad ellere girdiğimiz yüce gönüllere sevgi muhabbeti kalplere saçtık. Bundan 21 yıl önce bir 14 Ağustos günü 'Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek, AK Parti kuruluşu müjdesini paylaştık. Önümüzü şiir bahane ederek kesmek isteyenlere cevabımızı AK Parti'yi kurarak verdik.

AK Parti sandıktan hep yüzde 40-50 arasında oranlarla birinci çıkarmıştır. Cumhurbaşkanlığı ve halk oylamasında yüzde 69'lara kadar çıkmıştır. Türkiye'nin en sıkıntılı döneminde büyük davaya omuz veren her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Kuruluşundan bugüne görev yapmış, oy vererek partimize destek olmuş her bir kardeşime vatandaşıma teşekkür ediyorum. Ne sebeple olursa olsun kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl bu defa partimizle ilgili yıldönümünü Ankara Kapalı Spor Salonu'nda yapacağız.

"IRKÇI VE MEZHEPÇİ ZİHNİYETİN KARDEŞLİĞİMİZİ ZEDELEMESİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ"

AK Parti 21 yıl önce siyaset sahnesine adım atmakla yeni bir döneme imza atmıştır. 20 yılı da iktidarda geçmiştir. Asırlık eksikleri tamamlayarak, geleceğin dünyasının altyapısını kurduk. Projelerimizle damgamızı vurduk. 2023 seçimlerini de kazanarak taçlandıracağız. 2023 vizyonunu demokrasi ve kalkınmada dünyanın en büyükleri arasında yer alma üzerine inşa etmektedir. Bizi bu yoldan alı koyanlara izin vermeyeceğiz. Eski Türkiye hastalıkları ve tuzakları ile irtifa kaybettirilmesine rıza göstermeyeceğiz. Son günlerde ne idüğü belirsiz tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin birliğini beraberliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz. Kapı kapı dolaşarak muhalefetin yalanları karşısında hakkı yukarda tutarak yapacağız. Yol arkadaşlarımdan İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca misali var gücüyle çalışmasını bekliyorum.

ERDOĞAN'DAN GENÇLERE MESAJ: YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Gençler omuzlarınızda ağır bir yük taşıyorsunuz. Sadece 85 milyonun değil yüz milyonlarca kardeşimizin umudunu taşıyorsunuz. 15 Temmuz gecesi çıplak elleriyle tankları durduran kahraman milletin yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz. Bizim bu ülkeye yapacak daha çok işimiz var. Bizim Orta Asya'dan Balkanlara, gözünü kalbini Türkiye'ye yöneltmiş milyonlara verecek çok umudumuz var. Cumartesi günü önce Çorum'da oradan Hacıbektaş'a geçtik. Bir olduk, iri olduk, diri olduk, kardeş olduk hep birlikte Türkiye olduk. Birlik, beraberlik, kardeşliğimize sarıldığımız sürece bunları hayata geçireceğiz. Herkes gibi bizde bir gün göçüp gideceğiz. Malum 2 metreküplük mezar bekliyor bizi. Nesiller boyunca hayırla yad edilmeyi sağlayacak zaferler bırakmayı ümit ediyoruz. Çok çalışacağız, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

"MİLLET SANDIĞA GİTTİĞİNDE HİZMETE BAKACAKTIR"

AK Parti asırlık demokrasi ve kalkınma ile kalmayıp, Türk siyasetini de 21. yüzyıla taşıma başarısını göstermişti. Birileri hala ülkemizi yoksulluğu körükleyen, hak ve özgürlüklere düşman, eser ve hizmet düşmanı, manda ve onun gölgesi vesayet özlemcisi, dünyadan kopuk, vizyonsuz hedefsiz, puslu iklime döndürmek istiyorsa da başaramayacaklar. Bir asır geriye götürmeye kalkanlara beraberce göstereceğiz. Bizim 2023 hedeflerimizin karşısına tek parti CHP'si güzellemeleri ile çıkanlara kimse itibar etmiyor. İnşa ettiğimiz eserleri yıkma vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor. Tek sermeyesi, Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyorlar. Bir de tüm terör örgütleri ve uzantıları var. Milletimiz sandığa gittiğinde ülkeye kazandırılan hizmetlere bakacaktır. Eğitim, sağlık, adalette, tarımda, ulaşımda, dış politikada AK Parti neler yaptı. Ardından kendisi ve evlatları için en iyi geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır.

KILIÇDAROĞLU'NA HASTANE TEPKİSİ

Eğitim öğretimi başarıyla gerçekleştiren hangi iktidar olmuştur. Biz olduk. Ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Şimdi ise 20 kişilik sınıflarda yavrularımız, eğitim öğretim görüyor. 76 Üniversite işe devraldık şimdi 208 var. Üniversite olmayan il kalmadı. CHP faşist zihniyeti 'Ne gerek var' diyor. Bunların mantığı bu. Yanılmıyorsam Tatlıses'e sormuşlardı siz hangi üniversiteyi bitirdiniz, 'Oxford vardı da okumadık mı?' demişti. Biz bunu dedirtmek istemiyoruz. Artık öğrencilerin ayağına doçentlerimiz geliyor, bulundukları ilde dersini veriyor. Sağlıkta 19 tane şehir hastanemiz var. Hastanelerimizin olmadığı il ilçe kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilde sıkıntı yaşanmasın. Ankara'da 2.şehir hastanemizi açıyoruz. İstanbul'da zaten Çam Sakura var. Bunun yanında Ataköy Havalimanı ve Sancaktepe'de 3 ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Sayın Kılıçdaroğlu, sen bu ülkede SSK'nın başındaydın. Çık da şu hastaneyi ben yaptım de. O dönemde hastanelerde Savaş Ay'ın programında dalga geçer gibi bununla dalga geçiyor. Zaten sayın Kılıçdaroğlu'nun SSK genel müdürlüğündeki kurumu çökertmesi yeter.

"SÜRATLE KONUT YAPIP MİLLETİMİZİN ALIMINA SUNACAĞIZ"

Hakim ve savcı sayısını 9 binden 23 bine yükselttik. Terörle mücadeleyi sınırlarımız dışına taşıyarak, organize suç örgütlerinin başını ezerek, vatandaşlarımızın huzurunu sağladık. Ulaştırmada 6 bin 101 km bölünmüş yol vardı, şimdi 28 bin 700 km bölünmüş yolasahibiz. Kara yolu tünel sayımız 83'tü. 468'e çıkardık. 26 havalimanından devraldık şimdi 56'ya ulaştık. Nereden nereye. Saymakla bitiremeyeceğimiz nice eserlerle 81 şehre mührümüzü vurduk. 1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle 25 bin sosyal eser kazandırdık. Toplu konut idaresinden milletimiz konut almaya hazırsa Çevre Şehircilik Bakanlığı olarak bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız. İhracatımızı 250 milyar dolar sınırına yaklaştırdık. Ülkemizin dört bir yanında 142 yeni organize sanayi bölgesi kurduk. Yerli elektrikli otomobilin üretimi devam ediyor. TOGG hazır. 2023 il çeyreğinde otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme esasına dayalı ekonomi programımız, gerçekçi bir uygulama planına sahiptir. Bugün dünya ve Türkiye 10 yıl öncesine göre bile farklı yerde. Bizim uyguladığımız ekonomi programı geleceğin üzerine kuruludur. Her ülkeye uyacak tek tip program yoktur. Şimdi kur garantili milli paradan bahsediyoruz. İktisatçıların bazıları gerçeği bildikleri halde kötülerlerken kör düşmanlık yapıyorlar.

Bakmadan Geçme