• Haberler
  • Ekonomi
  • 'Erdoğan'la Şimşek arasında kriz çıktı' iddiasına yalanlama!

'Erdoğan'la Şimşek arasında kriz çıktı' iddiasına yalanlama!

Tv100 yazarı Fuat Uğur, bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında bayram öncesi kriz yaşandığını yazdı. Fuat Uğur'un bu iddiasına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan jet yalanlama geldi. İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü" iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

Söz konusu açıklamada şöyle denildi:

Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü' iddiası doğru değildir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.

Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir.

Bakmadan Geçme