Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı destek paketinde yer alan KOSGEB kredisi için süreç başladı.

3 yıl ödemesiz esnaf kredisi açıklamasına ilgi büyük olurken, cirosunda düşüş olan mikro ve küçük esnsaf 3 yıl ödemesiz esnaf kredisi başvurularını araştırmaya başladı. KOSGEB esnaf kredisi başvurusu yapan esnaflar 75 bin TL'ye kadar kredi desteği alabilecekler.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) 3 yıl ödemesiz esnaf kredisi ile gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı destek paketinde yer alan 3 yıl ödemesiz esnaf kredisi büyük ilgi çekerken, krediden faydalanmak isteyen küçük ve mikro işletme sahipleri KOSGEB esnaf kredisi konusunun detaylarını araştırmaya başladı.

Destek paketinde yer alan kira yardımı ve gelir kaybı desteği gibi KOSGEB esnaf kredisi için başvurular da e-Devlet üzerinden yapılacak ve yine kredi sonuçları e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. 3 yıl ödemesiz esnaf kredisi başvuruları 3-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında toplanacak.

3 yıl ödemesiz esnaf kredisi başvuru süreci e-Devlet'ten yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyenler sisteme T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak, KOSGEB hizmetlerinin altında bulunan işlemlerden kredi desteğine başvurabiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mikro ve küçük işletmelere verilecek destek hakkında, "Gelir kaybına uğramış, nakit akışı bozulmuş istihdamını koruyan mikro ve küçük ölçekli mikro işletmelere 30 bin liraya kadar, küçük işletmelere ise 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz destek verilecek." ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme