Esnafın Yanında Olan Bakan Soylu'ya Teşekkür Ettiler

Geçtiğimiz ay Kurtuluş Kara başkanlığındaki Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Genel Başkan Vekili Aydın Fatih Bektaş ile yönetim kurulu üyesi Cengiz Yüksel'in hazır bulunduğu heyet  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret ederek sektörü yakından ilgilendiren ve acil çözüm bekleyen sorunlarla ilgili bir rapor sunmuştu.

PAYLAŞ
Esnaf Haber TV - iba

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Kurtuluş Kara,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Türkiye genelinde hizmet veren özel halk otobüsleri için “HO“ plaka tahsis edilmesinden dolayı  teşekkür etti. Kara “ HO“ plaka tahsis edilmesiyle ilgili almış olduğunuz karar için tüm Esnaflarımız adına minnet ve şükranlarımızı arz ederim" dedi.

Geçtiğimiz ay Kurtuluş Kara başkanlığındaki Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Genel Başkan Vekili Aydın Fatih Bektaş ile yönetim kurulu üyesi Cengiz Yüksel'in hazır bulunduğu heyet  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret ederek sektörü yakından ilgilendiren ve acil çözüm bekleyen sorunlarla ilgili bir rapor sunmuştu.

Türkiye genelinde il ve ilçelerde hizmet vermekte olan özel halk otobüslerinin denetim ve takip işlemlerinin tek bir çatı altında toplanması gerekliliğin vurgulandığı görüşmede; ilgili trafik tescil müdürlükleri tarafından “HO” plaka serisi ile belediyeleri ve veya bağlı şirket iştirakleri bünyesinde çalışma ruhsatı olarak hizmet veren araçların tek plaka grubunda toplanmasını sağlanması talep edildi.

Soylu Genelge Gönderdi 

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve 81 il valiğine  fönderdiği genelgede şöyle denildi:

"Satış tescil hizmetlerinin yürütülmesi hakkında yönetmeliğin 34 İnci maddesinin ikinci fıkrasında "tescil plakaları İçişleri Bakanlığının görüşü alınmak suretiyle Türkiye Noterler Birliği tarafından belirlenecek listedeki il kod numaraları harf ve rakam gruplarından sonra lan sıra esasına göre tahsil edilir. Ayrıca anılan yönetmeliğin aynı maddesinin 4. Fıkrasında "UKOME veya trafik komisyonlardan alınan karar almak şartıyla belirlenecek harf gruplarından plaka verilebilir bu şekilde belirlenen harf ve rakam grupları Türkiye Noterler Birliği ile ilgilidir hükümleri yer almaktadır halk otobüsleri için ülke genelinde HO harf grubundan plaka düzenlemesi talebinizi uygulamada yekten sakın sağlanması amacıyla bakanlığımızca uygun değerlendirilmiş olup meşgul yönetmelik hükümleri doğrultusunda Ulaşım Koordinasyon merkezleri UKOME ya trafik komisyonlarının dan karar almak suretiyle iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi ve Türkiye Noterler Birliği bildirilmesi hususunda Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim" 

Genelgenin yayımlanmasından sonra Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Kurtuluş Kara, yaptığı açıklamada "Türkiye genelinde hizmet veren özel halk otobüsleri için “ HO “ plaka tahsis edilmesiyle ilgili almış olduğunuz karar için tüm Esnaflarımız adına minnet ve şükranlarımızı arz ederim. Kısa süre önce yapmış olduğumuz Makamınızda ki ziyaret sonrası arz ettiğimiz iki konu içinde bu kadar kısa zaman içinde çözüm sağlandığı için öncelikle Size ve kıymetli Bürokratlarımıza teşekkür ederiz" diye konuştu. 

 

 

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Kasım bozkurt | 25 Şubat 2022 14:15

    Kasım bozkurt sayın bakanımız Süleyman Soylu ya bu devrim niteliğinde vermiş olduğu karara tüm Türkiye’deki halk otobüsleri esnaf adına teşekkürlerimi iletiyorum sağ olsun var olsun

BUNLARA DA BAKIN